Ukryty dowód na wybuch! "wSieci" ujawnia raport polskich archeologów pracujących w Smoleńsku! Nowy numer tygodnika od poniedziałku w kioskach

fot. wSieci
fot. wSieci

Już od 27 stycznia br. w sprzedaży nowe wydanie odważnego tygodnika młodej Polski!

Tematem numeru jest ujawniony przez Marka Pyzę raport polskich archeologów, którzy pracowali w Smoleńsku po katastrofie 10 kwietnia:

Co najmniej 20 tys. elementów samolotu. Szczątki maszyny niczym śnieg pokrywające teren przed smoleńskim lotniskiem. Tak naprawdę wyglądało miejsce katastrofy TU-154M. Czy można to wytłumaczyć inaczej niż potężną eksplozją? Ujawniamy szczegóły raportu polskich archeologów. (...) Zignorowanie opisywanego przez nas raportu to poważny zarzut pod adresem wszystkich służb III RP. Nie pierwszy i na pewno nie ostatni. Wniosków, jakie wyłaniają się z prac archeologów, nie można jednak zamilczeć. To kolejna mocna poszlaka na to, że 10 kwietnia nie zdarzył się zwykły wypadek.

- pisze redaktor naczelny portalu wPolityce.pl, precyzyjnie opisując to, co zdradza ujawniony przez tygodnik raport.

Jerzy Jachowicz w swoim artykule pochyla się nad debatą dotyczącą likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych oraz postulatu komisji śledczej, przed którą miałby stanąć Antoni Macierewicz:

Gdyby w polityce sprawiedliwie rozdzielano razy i nagrody, Antoni Macierewicz za likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych powinien dostać Order Orła Białego. (...) Dziś wojskowe służby, przygotowując atak na Macierewicza, znowu się uaktywniły

 

- pisze dziennikarz śledczy, analizując krok po kroku próby zwołania komisji śledczej w sprawie likwidacji WSI i zastanawiając się, kto tak naprawdę za nimi stoi.

Krzysztof Czabański zastanawia się nad fenomenem książek pisanych przez byłych agentów PRL-owskich służb, a także udzielanych przez nich wywiadów-rzek:

Agenci PRL-owskich służb zrobili się zadziwiająco otwarci. Udzielają wywiadów, piszą książki. W jaką grę grają tym razem? (...) Funkcjonariusze komunistycz- nych służb przestrzegają zasady, żeby o KGB, niczym o zmarłym, pisać dobrze albo wcale. Nie jest to łatwe, bo trudno ukryć, że służby specjalne PRL były pod ścisłą kontrolą Rosjan i wykony- wały ich polecenia

- pisze publicysta.

Bracia Karnowscy tym razem rozmawiają z Janem Rulewskim, senatorem Platformy Obywatelskiej, który mówi tygodnikowi:

Trzeba odbudować parlamentaryzm. To w parlamencie musimy wypracowywać rozwiązania kompromisowe. Trzeba słuchać innych. Dziś mamy rządy jednej partii, a nawet jednej osoby. Senat jest przybudówką nawet nie Sejmu, ale wprost rządu. Nie ma miejsca na wysłuchanie ekspertów, na zastanowienie się nad najlepszym rozwiązaniem

- przekonuje Rulewski.

Z kolei Stanisław Janecki pisze o nieformalnych spotkaniach polityków Prawa i Sprawiedliwości i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Celem rozmów ma być dogadanie się w sprawie ewentualnej koalicji po wyborach parlamentarnych:

Od kilku tygodni PiS prowadzi gry i negocjacje z politykami PSL.  Choć ten potencjalny partner ma na sumieniu wiele grzechów, nie ma lepszego. (...) W te konsultacje mieli też być zaangażowani dawni politycy PSL należący obecnie do PiS – europoseł Janusz Wojciechowski i poseł Zbigniew Kuźmiuk. A wszystkiemu patronował wiceprezes PiS Adam Lipiński.

- przekonuje Janecki, odsłaniając kulisy tych spotkań.

Tygodnik "wSieci" rozmawia również z Adamem Bielanem, najnowszym narybkiem partii Polska Razem:

Skłamałbym, gdybym powiedział, że po traumatycznych doświadczeniach z PJN nie uważałem tego przedsięwzięcia za błąd. (...) Po 2015 r. jeden z tych polityków zostanie ostatecznie zmuszony do wycofania się na boczny tor: albo Tusk, jeśli straci władzę, albo Kaczyński, jeśli jej nie uzyska. Gowin jest zaś politykiem przyszłośc

- ocenia eurodeputowany.

A Marek Król pisze o podobieństwach między systemem III RP a PRL:

Zdarzają się kopie lepsze od oryginału – mawiał mój nauczyciel rysunku, przedwojenny absolwent ASP. Stwierdzenie starego profesora malarstwa staje się aktualne w dzisiejszej Polsce. Nie dotyczy dzieł sztuki, choć sztuką jest skopiowanie systemu politycznego tak, by był doskonalszy niż pierwowzór

- czytamy w tygodniku.

W najnowszym numerze "wSieci" jest również bardzo interesujące dziennikarskie śledztwo Witolda Gadowskiego, który pyta: dlaczego zginął konsul?

Czy polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych powinno dbać o naszych dyplomatów? Pytanie zdaje się retoryczne. W kontekście tego, co spotkało I sekretarza naszej ambasady w Bejrucie Wojciecha Gawrysiuka, można mieć jednak poważne wątpliwości

- pisze Gadowski, ujawniając szczegóły tej sprawy.

Jan Rokita w artykule "Giedroyc topornie odczytany" tłumaczy bierność polskich władz w sprawie wydarzeń na Ukrainie:

To nie przypadek, że polską reakcją na przesilenie polityczne w Kijowie było wielodniowe głuche milczenie. Z brukseli odezwała się nawet zazwyczaj „siedząca cicho” lady Ashton, kwalifikując zdarzenia z 16 stycznia w ukraińskiej Radzie Najwyższej jako „godne pożałowania”

- pisze publicysta "wSieci".

Milena Kindziuk zastanawia się nad decyzją kard. Dziwisza o wydaniu osobistych notatek Jana Pawła II:

„To, co należało spalić, spaliłem” – tłumaczy kard. Stanisław Dziwisz pytany, dlaczego nie uszanował woli Jana Pawła II. Czy postąpił słusznie, oddając do publikacji prywatne zapiski Ojca Świętego?

- pyta autorka, starając się uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź.

Ryszard Makowski recenzuje książkę "Kołtun się jeży" autorstwa Wojciecha Cejrowskiego, która została wznowiona po 18 latach, a Jaromir Kwiatkowski pisze o wzruszających losach sparaliżowanego od stóp do głów Pawła Szkutnickiego.

W numerze również dodatek specjalny - Polacy mocni jak nigdy - czyli analiza szans polskich sportowców na zimowych igrzyskach w Soczi, a także tego, w jaki sposób może wykorzystać je Władimir Putin.

Konrad Szymański pisze z kolei o europejskich sporach o prawa i świadczenia dla imigrantów:

Wszystko wskazuje na to, że to nie Wielka Brytania pierwsza zostanie ukarana przez europejski trybunał Sprawiedliwości za ograniczanie imigrantom dostępu do świadczeń socjalnych. tym krajem mogą być Niemcy. Czy w związku z tym politycy PSl i PO ogłoszą również bojkot Lidla i Deutsche banku?

- zastanawia się eurodeputowany PiS.

Duet Mariusz Muszyński/Krzysztof Rak ocenia niemiecko-rosyjskie relacje i pisze o wątku trzeciego gracza w polityce globalnej: Chin:

Berlin i Moskwa będą się liczyć w rozgrywce światowej tylko pod warunkiem, że wspólnie stworzą oś. Niemcy do tego duetu chcą wciągnąć także Chiny, by sięgnąć po pozycję międzynarodowego hegemona. W Unii europejskiej już rozdają karty

 

- argumentują autorzy.

W numerze także bardzo ciekawa rozmowa ze Stanisłwem Kluzą, byłym ministrem finansów:

Sektor spółdzielczy to nieodzowny element wysokiego standardu życia gospodarczego w danym kraju. W nowoczesnych, najbardziej konkurencyjnych gospodarkach świata jest on mocny. U nas został niesłusznie zdeprecjonowany

- przekonuje ekonomista.

A w Kulturze wSieci – jak co tydzień – Adamski poleca – Adamski odradza, czyli co warto, a czego nie warto oglądać zdaniem reaktora naczelnego portalu wNas.pl.

W numerze także bardzo ciekawy esej Barbary Stanisławczyk poświęcony Jerzemu Owsiakowi oraz głos Waldemara Żyszkiewicza w debacie dotyczącej "Resortowych dzieci". Z kolei Jan Polkowski w swoim tekście zastanawia się nad antypolskimi stereotypami:

Czasami aż dziwić może, skąd wzięło się takie zatrzęsienie antypolskich stereotypów, a zawsze przygnębia świadomość, że tak trudno je podważyć i zastąpić opinią, nawet najbardziej krytyczną, ale opartą na faktach

- pisze poeta.

Wojciech Wencel przypomina losy Zygmunta Nowakowskiego, a Andrzej Krzystyniak pisze o dramatycznym rozdziale historii Armii Krajowej: współpracy żołnierzy AK z Armią Czerwoną.

Na czytelników czekają także stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, braci – Michała i Pawła Korsunów, Leszka Długosza, Krystyny Grzybowskiej, Andrzeja Zybertowicza, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, Macieja Pawlickiego i Witolda Gadowskiego, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Ryszarda Makowskiego, Piotra Zaremby oraz Jana Polkowskiego.

Nowy numer „wSieci” w sprzedaży od 27 stycznia br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------

Polecamy wSklepiku.pl książkę:"Zachowujmy się jak ludzie wolni: Janusz Kurtyka we wspomnieniach bliskich"

autor:Łukasz Wiater

Zachowujmy się jak ludzie wolni: Janusz Kurtyka we wspomnieniach bliskich

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...