Romans Hollande’a kosztował pałac Elizejski 3 miliony euro? Valerie Tierweiler miała zniszczyć drogocenne prezydenckie dekoracje, gdy dowiedziała się o zdradzie

PAP/epa
PAP/epa

Gdy partnerka prezydenta Francji Valerie Tierweiler dowiedziała się o jego romansie z aktorką Julie Gayet doszło między nimi do kłótni, w skutek której mocno ucierpiały dekoracje w pałacu Elizejskim – twierdzi francuski portal lecolonel.net.

Według portalu, który powołuje się na anonimowego członka służby prezydenckiej, Tierweiler wpadła w szał, gdy dowiedziała się 10 stycznia z mediów, że Hollande ją zdradza.

Potłukła kilka drogocennych porcelanowych wazonów z manufaktury w Sèvres, pozłacane zegary ścienne oraz kilka dzieł sztuki o dużej wartości artystycznej i historycznej.

- utrzymuje portal.

Tierweiler miała się też rzucić na samego prezydenta w jego biurze, ale ochroniarze Hollande’a ją wypchnęli na korytarz.

Wzięła się więc za demolowanie srebrnego Buduaru (Boudoir d’Argent), pokoju znajdującego się obok prezydenckiego biura-

-kontynuuje lecolonel.net.

Służba umeblowania pałacu Elizejskiego oszacowała szkody na 3 miliony euro. Według tygodnika „Economie matin” pozostaje pytanie, kto za to zapłaci.

Pewnie podatnicy.

-podejrzewa gazeta.

Tierweiler odpoczywa obecnie, po krótkim pobycie w szpitalu, w prezydenckiej rezydencji "La Lanterne" pod Wersalem. Hollande ma najpóźniej do lutego podjąć decyzję, czy pozostanie kawalerem, czy oficjalnie zwiąże się z Gayet. Bo w to, że jego związek z Tierweiler się skończył, nad Sekwaną mało kto wątpi.

Ryb/Economie matin/lecolonel.net

 

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------

Kubek lemingowy wPolityce.pl - hitem sezonu!

Idealny dla wszystkich miłośników lemingozy. Kubek o głębokim wnętrzu.

Oni są lemingami - a Ty? Oni piją kawę ze starbunia - Ty możesz ją pić z naszego kubka! Najlepsza kawa, najsłodsza herbata - tylko z lemingowego kubka wPolityce.pl!

Kubek lemingowy wPolityce.pl

 

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.