Dwóch uczniów szkoły średniej w Filadelfii zostało w piątek postrzelonych przez ich kolegę, który otworzył do nich ogień w sali gimnastycznej. Sprawca, którego motywy działania są nieznane, usiłował uciec, ale został zatrzymany przez policję.
Do incydentu doszło w Delaware Valley Charter High School, na północy Filadelfii, po południu czasu miejscowego.
Chłopak i dziewczyna w wieku 15 lat zostali ranni i odwiezieni do szpitala, ale ich stan nie budzi obaw. Personaliów napastnika nie ujawniono. Budynek szkoły został zamknięty a na miejsce przybył specjalny oddział policji antyterrorystycznej.
Był to już drugi przypadek strzelaniny w amerykańskiej szkole w tym tygodniu. We wtorek 12-letni uczeń szkoły w Roswell, w stanie Nowy Meksyk, otworzył ogień do kolegów raniąc dwóch z nich.
Do najtragiczniejszego incydentu doszło w grudniu 2012 r. w szkole podstawowej Sandy Hook, w Newtown, w stanie Connecticut, gdzie 20-letni szaleniec zastrzelił 20 uczniów i 6 osób dorosłych. Po tej masakrze w Stanach Zjednoczonych rozgorzała ogólnonarodowa dyskusja nad kwestią dostępności do broni palnej.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/183417-kolejna-strzelanina-w-szkole-sredniej-w-usa
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.