Bunt przeciwko Klacie?! Anna Polony i Jerzy Trela odchodzą z Teatru Starego po 50 latach współpracy!

fot. materiały teatru
fot. materiały teatru

Polityka Jana Klaty, dyrektora krakowskiego Teatru Starego przynosi kolejne rezultaty. Oprócz protestów widzów i niesnasek wewnątrz zespołu, mamy do czynienia z odejściami z teatru. Jak informuje portal tvnkrakow, współpracę z Teatrem Starym - po 50 latach! - zakończyli Anna Polony i Jerzy Trela. Nawet związany z TVN serwis nie ukrywa, że chodzi o poczynania nowej dyrekcji.

Pożegnanie aktorów nastąpiło po spektaklu „Chłopcy” Stanisława Grochowiaka w reżyserii Adama Nalepy, który również po raz ostatni pojawił się w tej aranżacji na deskach Narodowego Starego Teatru.

CZYTAJ TAKŻE: Piotr Zaremba: Kto wpuścił do Teatru Starego barbarzyńców? Powtarzajmy niczym Rzymianie o Kartaginie: Klata musi odejść!

Polony kilka razy krytykowała to, w jaki sposób Klata prowadzi teatr. Wcześniej w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie zawieszone zostały próby nad "Nie-Boską Komedią" w reżyserii Olivera Frljicia.

Moje spotkania z publicznością na spektaklach w Starym Teatrze zwykle były dla mnie wielką przyjemnością i dawały wiele satysfakcji. Trzema spektaklami "Chłopców" kończę moją współpracę z tym teatrem, a na zaproszenie dyrektora Krzysztofa Orzechowskiego rozpoczynam próby w Teatrze Słowackiego, gdzie wszystko, co teatralne, dla mnie się zaczęło. Zapraszam na premierę "Arszeniku i starych koronek" w reżyserii Krzysztofa Babickiego, mając nadzieję, że przedstawienie nam się uda i grane będzie z powodzeniem

- powiedziała portalowi e-teatr.pl Anna Polony. W tym samym czasie wypowiedzenie złożył Jerzy Trela.

Klata zapewniał PAP, że "wokół Starego Teatru rozgrywa się medialna paranoja niemająca nic wspólnego z działalnością artystyczną". Jak widać po decyzjach aktorów, reżyser-dyrektor wspierany przez ministra Zdrojewskiego - delikatnie mówiąc - mija się z prawdą.

wwr, tvnkrakow

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.