Bunt przeciwko Klacie?! Anna Polony i Jerzy Trela odchodzą z Teatru Starego po 50 latach współpracy!

fot. materiały teatru
fot. materiały teatru

Polityka Jana Klaty, dyrektora krakowskiego Teatru Starego przynosi kolejne rezultaty. Oprócz protestów widzów i niesnasek wewnątrz zespołu, mamy do czynienia z odejściami z teatru. Jak informuje portal tvnkrakow, współpracę z Teatrem Starym - po 50 latach! - zakończyli Anna Polony i Jerzy Trela. Nawet związany z TVN serwis nie ukrywa, że chodzi o poczynania nowej dyrekcji.

Pożegnanie aktorów nastąpiło po spektaklu „Chłopcy” Stanisława Grochowiaka w reżyserii Adama Nalepy, który również po raz ostatni pojawił się w tej aranżacji na deskach Narodowego Starego Teatru.

CZYTAJ TAKŻE: Piotr Zaremba: Kto wpuścił do Teatru Starego barbarzyńców? Powtarzajmy niczym Rzymianie o Kartaginie: Klata musi odejść!

Polony kilka razy krytykowała to, w jaki sposób Klata prowadzi teatr. Wcześniej w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie zawieszone zostały próby nad "Nie-Boską Komedią" w reżyserii Olivera Frljicia.

Moje spotkania z publicznością na spektaklach w Starym Teatrze zwykle były dla mnie wielką przyjemnością i dawały wiele satysfakcji. Trzema spektaklami "Chłopców" kończę moją współpracę z tym teatrem, a na zaproszenie dyrektora Krzysztofa Orzechowskiego rozpoczynam próby w Teatrze Słowackiego, gdzie wszystko, co teatralne, dla mnie się zaczęło. Zapraszam na premierę "Arszeniku i starych koronek" w reżyserii Krzysztofa Babickiego, mając nadzieję, że przedstawienie nam się uda i grane będzie z powodzeniem

- powiedziała portalowi e-teatr.pl Anna Polony. W tym samym czasie wypowiedzenie złożył Jerzy Trela.

Klata zapewniał PAP, że "wokół Starego Teatru rozgrywa się medialna paranoja niemająca nic wspólnego z działalnością artystyczną". Jak widać po decyzjach aktorów, reżyser-dyrektor wspierany przez ministra Zdrojewskiego - delikatnie mówiąc - mija się z prawdą.

wwr, tvnkrakow

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...