Działalność biznesowa b. brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira po zakończeniu sprawowania tej funkcji, którą pełnił przez ponad 10 lat, do 2007 r., przyniosła mu dotąd fortunę w wysokości 15,6 mln euro (13 mln funtów) - podsumował dziennik "The Guardian".
Tylko od marca 2012 do marca 2013 roku Blair podwoił swój majątek zbudowany na dochodach z doradztwa dla różnych rządów i funkcji doradczych w amerykańskim banku JP Morgan oraz z honorariów za wykłady.
Poniedziałkowy "The Guardian" przypomina, że Blair zawsze podkreślał, iż nie chce być "człowiekiem superbogatym" i dlatego część swych dochodów przeznacza na finansowanie projektów pomocowych dla różnych krajów afrykańskich.
Były laburzystowski szef rządu brytyjskiego uchodzący za jednego z najlepiej opłacanych na świecie wykładowców i mówców, nie zdołał uniknąć krytyki medialnej związanej ze stylem życia.
W skład jego majątku wchodzi luksusowe, warte miliony funtów mieszkanie w Londynie, wiejska rezydencja nabyta za 5,75 mln funtów (6,9 mln euro) oraz dwa przedsiębiorstwa usługowo-doradcze zatrudniające po kilkadziesiąt osób.
PAP, mtp
------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------
TYLKO U NAS, wSklepiku.pl, możesz nabyć elegancki kubek z logotypem wPolityce.pl i specjalnie wykonanym rysunkiem znakomitego artysty Andrzeja Krauzego.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/182525-tony-blair-rekinem-biznesu-brytyjski-premier-zbil-fortune-po-odejsciu-z-rzadu-a-podobno-nie-chcial-byc-superbogaty
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.