Studium smoleńskiej dezinformacji. Jak zmieniała się narracja ludzi władzy? Film internauty przypomina jak prowadzono akcję manipulowania opinią publiczną

Fot. Youtube.pl
Fot. Youtube.pl

Jak wyglądała dezinformacja ws. przyczyn tragedii smoleńskiej? Kto jako pierwszy przekazał polskiej stronie wiadomość o tragedii? Jak zmieniała się narracja ludzi władzy? Na te pytania próbuje odpowiedzieć film, jaki pojawił się w internecie.

W półgodzinnym obrazie pokazano, w jaki sposób polskie społeczeństwo było informowane o tym, co zdarzyło się w Smoleńsku. Autor filmu zestawia ze sobą m.in. wypowiedzi ambasadora Jerzego Barha i ministra Radosława Sikorskiego, pokazując ogromny chaos i paraliż komunikacyjny, jaki 10 kwietnia miał miejsce w Polsce.

Film pokazuje również, że najważniejsi urzędnicy w Polsce podjęli działania zaraz po tragedii smoleńskiej na podstawie hipotez i przemyśleń ministra spraw zagranicznych, uznając, że wszyscy a pasażerowie rządowego Tupolewa, który leciał do Smoleńska na pewno zginęli.

Autor wraca również do smsa ujawnionego przez gen. Sławomira Petelickiego, który udowadnia, że Platforma Obywatelska już 10 kwietnia rozpoczęła akcję dezinformowania Polaków ws. 10/04.

Na koniec wraca do ostrzeżeń dotyczących możliwego zagrożenia samolotu Unii Europejskiej. Takie sygnały do Polski trafiły 9 kwietnia 2010 roku.

CZYTAJ TAKŻE: UJAWNIAMY! To z Czech przyszła informacja o zagrożeniu atakiem na samolot w kraju UE. Nowe fakty ws. ostrzeżeń sprzed 10/04

Film kończy się stwierdzeniem:

W dniu tragedii nie dyskutuje się w ogóle nad komunikatem o potencjalnym zamachu opublikowanym w przededniu katastrofy, a jedynie o nieszczęśliwym lądowaniu we mgle.

KL

 

ZOBACZ FILM O SMOLEŃSKIEJ DEZINFORMACJI

Komentarze

Liczba komentarzy: 0