Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zachęca do celebracji Święta Młodzianków Męczenników, w dniu 28 grudnia 2013 r. (sobota).

Święto to nawiązuje do zbrodni Heroda, a współcześnie przypomina o wielkim problemie - braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są: aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro, czy eutanazja.

Święto to jest szczególną okazją do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. To także dzień, który przypomina wyjątkowy dar jakim zostaliśmy obdarzeni – życie nasze i naszych bliźnich.

W tym dniu w wielu miejscach w Polsce odprawiane będą Msze święte w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia, podczas których wiele osób podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych (http://www.duchowa-adopcja.pl/ Módlmy się podczas nich także za aresztowaną i sądzoną w Kanadzie za obronę ludzkiego życia, Mary Wagner (http://www.fronda.pl/a/tylko-u-nas-kolejny-list-otwarty-mary-wagner-najwiekszym-niszczycielem-milosci-i-pokoju-jest-aborcja,32522.html)

Po Mszach świętych wyruszą procesje ze świecami w obronie życia. Apelujemy o udział w tym święcie oraz inspirowanie jego obchodów w Twoim środowisku.

Zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia:

dr Paweł Wosicki (prezes), Antoni Szymański, Antoni Zięba, Anna   Dyndul, Maria Adamska-Kolupa, Jolanta Chytra, o. Ryszard Halwa, ks. Stanisław Kaniewski,
Lidia Klempis, Dariusz Kłeczek, Henryk Koch, Ewa Kowalewska, Bogdan Nowacki, Iwona Rutkowska, Hana Wujkowska, Katarzyna Urban.

*Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 130 organizacji prorodzinnych. W 2012 roku Federacja za swoją działalność została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską.