Zarząd Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego przyznał Nagrodę prof. Krzysztofowi Szwagrzykowi

fot. M. Czutko
fot. M. Czutko

Zarząd Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego postanowił przyznać Nagrodę im. Lecha Kaczyńskiego Krzysztofowi Szwagrzykowi, uznając Jego zasługi w kształtowaniu pamięci historycznej  Polaków oraz za dzieło budowania szacunku do bohaterów podziemia niepodległościowego.

Zarząd Ruchu chce w ten sposób uhonorować i podziękować Panu Profesorowi Szwagrzykowi za całą Jego dotychczasową działalność zmierzającą do przywrócenia pamięci o Żołnierzach Niezłomnych. Szczególnie zaś za  podjęcie trudu, za sprawą którego polscy patrioci, pomordowani przez komunistyczny reżim, zyskali prawo do godnego pochówku. To dzięki prof. Szwagrzykowi ciała bohaterów odnalezione kwaterze „Ł” warszawskiego cmentarza powązkowskiego zostały zidentyfikowane, a z ich  z rąk, po kilkudziesięciu latach, zostały wreszcie zdjęte więzy.

Zarząd nagradza prof. Szwagrzyka za realizację przesłania ideowego śp. Lecha Kaczyńskiego, wedle którego fundamentem dla nowoczesnego patriotyzmu musi być tożsamość narodowa, wspierająca się na pamięci historycznej.

Jakub Opara, Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

 

 

 

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...