ŻENADA ROKU cz. II: ranking najgłupszych wyczynów w polskiej polityce A.D. 2013. Gadki, wpadki i przypadki... WYBIERZ LAUREATA!

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
fot. Jerzy Wiktor
fot. Jerzy Wiktor

Rozstrzygnięcie plebiscytu ŻENADA ROKU 2013 wciąż przed nami. W drugiej części gali finałowej przedstawiamy nominowanych w kategorii "Wpadki i przypadki". Oto oni!


1. Bronisław Komorowski, prezydent RP

Za bohaterski patronat nad najbardziej (ob)ciachowym osiągnięciem polskiej myśli deserowej - czekoladowym Orłem Który Może (w skrócie Możeł). Dzięki  pełnej poświęceń postawie głowy państwa cukiernikom  z "Gazety Wyborczej" i radiowej Trójki udało się upichcić wyjątkowy zakalec.

 

2. Płk Krzysztof Klimek, szef Biura Ochrony Rządu

Za pozbawioną refleksji, tudzież refleksu, ochronę Bronisława Komorowskiego w Łucku. Szczęśliwym trafem zamach ukraińskiego drobiarza skończył się jajem sadzonym na prezydencie, a nie jajecznicą z prezydenta.

 

3. Duet premier Donald Tusk - prezydent Bronisław Komorowski

Za kontuzje kończyn dolnych u obydwu naraz, co utrwaliło opinię, iż Polska kuleje.

 

4. Janusz Palikot, poseł z Biłgoraja, szef Twojego Ruchu, b. producent "Żołądkowej Gorzkiej".

Za kąpanie posłów swego klubu w 13 kg soli oraz faszerowanie ich fasolą. Obydwie kuracje okazały się ryzykowne. Znaczna część kuracjuszy zmieniła szpital.

 

5. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Za pożałowanie 5 zł na bilet do wilanowskich ogrodów, czym zasłużyła sobie na miano Chytrej Baby z Ratusza.

 

6. Krzysztof Sajewicz, kandydat SLD na senatora z Rybnika.

Za monotonne czytanie z kartki, czym wprowadza ludzi w stan hipnozy. Tak skutecznie, że wyborcy lewicy nie ocknęli się na wybory i Sajewicz, zwany Czarodziejem z Rybnika, uzyskał zaledwie 2,84 proc. głosów.

Przed państwem Czarodziej z Rybnika!

 

Kolejne nominacje:

 

7. Joanna Mucha, poseł PO, b. minister sportu i turystyki

Za włożenie w koncert Madonny 5,8 mln złotych przeznaczonych m.in. na promocję piłki siatkowej. Akcja nie powiodła się - Madonna wystąpiła w negliżu, ale nie był to strój do siatkówki. (Zdarzenie miało miejsce w 2012 r., ale zostało odkryte dopiero w 2013 r. Wcześniej NIKt tego nie zauważył).

 

8. Sławomir Nowak, poseł PO, b. minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej

Za zegarek Ulysse Nardin (20 500 zł po rabacie), który nosił na ręce, gdy ten - zgodnie z wersją ministra- powinien leżeć jeszcze na półce w sklepie. Potem (lub przedtem) Nowak zamienił się czasomierzem z kolegą, a następnie (bądź poprzednio) dostał ten sam zegarek od żony na 35. urodziny, gdy miał już 37 lat. Czy jakoś tak... Sam Nowak już się w tym gubi.

 

9. Małgorzata Tusk, żona premiera, pisarz

Za bezkompromisowe propagowanie swojej prozy w telewizji śniadaniowej ("Tak, opisałam rywala Donalda. Mąż wie o tym, ale akurat wtedy to on o mnie zawalczył. Przy użyciu sanek, musicie państwo przeczytać!" w Dzień Dobry TVN) oraz w paśmie wieczornym ("Donald płacze na Królu Lwie" u Moniki Olejnik). A także za doglądanie (w porze obiadu?), czy na portalu córki "banery się odpowiednio wyświetlają”.

 

10. Jacek Rońda, profesor nauk technicznych

Za "blef" smoleński - pomylenie batalii o prawdę z partyjką pokera.

 

Wyślij głos (z uzasadnieniem lub bez) na adres [email protected] i wybierz laureata!

Nominacje w kategorii "Wypowiedź, cytat, nagranie" - w pierwszej części gali.

Do zobaczenia!

 

 

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych