Prawdziwa tęcza składa się z 7 kolorów, natomiast tęcza na pl. Zbawiciela ma 6 kolorów - tyle samo, co flaga gejów i lesbijek

Nasza czytelniczka zwróciła nam uwagę, że tzw. Tęcza na pl. Zbawiciela w Warszawie nie jest symbolem tak uniwersalnym, jak twierdzą to jej niektórzy obrońcy:

Chciałam zwrócić uwagę państwa na sprawę tęczy. Usłyszałam o tym niedawno i chcę podzielić się wiedzą. Mianowicie prawdziwa tęcza składa się z 7 kolorów, natomiast tęcza gejów i lesbijek ma 6 kolorów. Tęcza, która jest na Pl. Zbawiciela ma 6 kolorów (niestety). Dlatego geje utożsamiają się z tą właśnie tęczą, która ma ukryte znaczenie - jest ich symbolem.

To oczywiście prawda. Mówiła o tym w wywiadzie dla "wSieci" Grażyna Houwalt, pracownik Urzędu m.st. Warszawy, mieszkanka okolic pl. Zbawiciela i jedną z organizatorek obywatelskiego protestu przeciwko lokalizacji tęczy LGBT przed kościołem pw. Najświętszego Zbawiciela:

Ta tęcza jest przede wszystkim szpetna. Pomijam fakt, że nie jest to żadne dzieło sztuki. Kwiaty na niej były ciągle zwiędłe. Ona wyglądała i będzie się prezentować nieestetycznie. Nawet jeśli zostanie odbudowana, będzie wyglądać ohydnie. To, co mówią niektórzy, łącznie z autorką projektu tej konstrukcji, iż ta tęcza jest przymierzem Boga z ludźmi, zakrawa na kpinę. Przymierze Pana z ludźmi to tęcza, którą tworzy Bóg, ta na niebie. I ona jest cudna. Pan Bóg zawarł przymierze z ludźmi, a nie odwrotnie. Wiele osób widziało taką tęczę, kiedy Benedykt XVI odwiedził Auschwitz. Ludzie wierzący odebrali to jako aprobatę Pana Boga dla tej wizyty. Poza tym tradycyjnie uznaje się, że prawdziwa tęcza ma siedem kolorów: czerwony – na zewnątrz łuku, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygowy i fioletowy. W tej na pl. Zbawiciela brakuje koloru indygo. Składa się z sześciu kolorów, jak symbol ruchów LGBT. W tej kwestii nie miejmy złudzeń.

CZYTAJ TAKŻE: "wSieci" poleca: "Większość mieszkańców pl. Zbawiciela i okolic jest przeciw tej instalacji. Domagamy się jej likwidacji bądź przeniesienia"

I rzeczywiście: w kulturze europejskiej tęcze przedstawia się tradycyjnie tak:

File:Rainbow-diagram-ROYGBIV.svg

Według Wikipedii:

(...) tradycyjnie uznaje się, że kolorami tęczy są: czerwony (na zewnątrz łuku), pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygowy i fioletowy (wewnątrz łuku).

Tymczasem Tęcza na pl. Zbawiciela wygląda tak:

A więc identycznie jak tęcza LGTB:

Plik:Flyingrainbowflag.JPG

W ostatnich wypowiedziach również twórczyni prowokacyjnej instalacji nie ukrywa, że tęcza ma służyć wymuszeniu na społeczeństwie zmiany postaw.

CZYTAJ TAKŻE: Autorka „Tęczy” zachwycona reanimacją homo-symbolu: „To pozytywne wezwanie do tolerancji”

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------

Pomysł na oryginalny prezent!

Kubek lemingowy wPolityce.pl

Najgorętszy gadżet sezonu! Idealny dla wszystkich miłośników lemingozy. Kubek o głębokim wnętrzu.

Kubek lemingowy wPolityce.pl

Oni są lemingami - a Ty? Oni piją kawę ze starbunia - Ty możesz ją pić z naszego kubka! Najlepsza kawa, najsłodsza herbata - tylko z lemingowego kubka wPolityce.pl!

 

Autor

Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie
W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...