Na profilu Facebookowym Młodzieży Wszechpolskiej pojawiło się zestawienie, które wielu może zaskoczyć. MW postanowiła uczcić rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, tłumacząc kto dla Młodzieży Wszechpolskiej jest zdrajcą.

Na grafice umieszczonej na stronie Wszechpolaków 14 grudnia pojawiły się dwie postaci. Z jednej strony gen. Wojciech Jaruzelski, komunistyczny zbrodniarz, który wprowadził stan wojenny. Z drugiej... jak się zdaje miał być śp. Lech Kaczyński, prezydent, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Na zdjęciu wprawdzie widać Jarosława Kaczyńskiego, ale kontekst sugeruje, że chodziło o Prezydenta.

Pod zestawieniem tych dwóch – jakże różnych postaci – Młodzież Wszechpolska umieściła napis:

Pamiętajmy twarze zdrajców.

Zdjęcia gen. Jaruzelskiego pokazuje jego informującego o wprowadzeniu stanu wojennego. Drugie zdjęcie miało pokazywać śp. Lecha Kaczyńskiego z podpisanym Traktatem Lizbońskim (pomyłkowo wykorzystano fotografię prezesa Jarosława Kaczyńskiego).

MW tym czynem przebiła podłości komunistycznej propagandy

– w ten sposób Andrzej Gwiazda w rozmowie z „Gazetą Polską Codzienniem” komentuje zestawienie MW. Dodaje, że zestawienie tych dwóch postaci jako przykład zdrajcy narodu jest szaleństwem i "nie wyklucza agenturalności w strukturach Młodzieży Wszechpolskiej".

Poseł PiS Stanisław Pięta odnosząc się do grafiki, tłumaczy „GPC”, że oskarżanie L. Kaczyńskiego to zachowanie wyjątkowo niegodne i nie powinno mieć miejsca.

To przykre, że osoby uważające się za patriotów zestawiają wybitnego polskiego patriotę, który oddał życie w służbie dla Polski, z komunistycznym zbrodniarzem

– podkreśla.

Wydaje się, że dla Młodzieży Wszechpolskiej stan wojenny i Traktat Lizboński to jedno i to samo zło.

KL,PAP

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Książka jest świetnym prezentem na każdą okazję!

Polecamy wSklepiku.pl :"Lech Kaczyński Portret" autorstwa Michała Karnowskiego.

Lech Kaczyński Portret