O nazistach ukraińskich w Kijowie. "Występy polskich polityków na Majdanie wywołały bardzo mieszane emocje u naszych rodaków"

Ostatnie występy polskich polityków na Majdanie wywołały bardzo mieszane emocje u naszych rodaków mieszkających pomiędzy Bugiem a Dnieprem. Po pierwsze dlatego, że politycy ci, głównie z Warszawy, nie chcą się z nimi kontaktować. A mogliby się wiele od nich nauczyć. Po drugie, jeżeli politycy kontaktują się z kimś. to głównie z organizatorami protestu, w tym z tymi spod znaku nazistowskiej "Swobody".

Piszę o tym w felietonie "Fałszywi sojusznicy" w najnowszej "Gazecie Polskiej"

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=88&nid=8797

oraz mówiłem w wywiadzie w "Panoramie" w TVP Info - 9 grudnia 2013 r.

http://tvp.info/opinie/komentarze/na-ukrainie-komunistow-moga-zastapic-nazisci/13278937

Ze swego postępowania Jarosław Kaczyński próbuje się tłumaczyć. Proszę zauważyć, że Telewizja Republika pod hasłem "Wolne media - wolna Polska" daje - o, zgrozo! - flagi nazistowskiej "Swobody".

http://telewizjarepublika.pl/ksiadz-isakowicz-zaleski-ostro-krytukuje-prezesa-pisu,1883.html#.UqgRnDiA3IV

W związku z tą mają wypowiedzią w TVP Info dostałem kilka listów od naszych rodaków z Ukrainy. Cytuję jeden z nich:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !

Jesteśmy bardzo szczęśliwi po wczorajszych wiadomościach na Info. Wiedzieliśmy, że nikt o tym nie powie i nie domyślaliśmy się, że księdzu pozwolą się wypowiedzieć. Bardzo dziękuję w imieniu swojej rodziny, również tych pozostałych tutaj na ojczystej ziemi Polaków, za te słowa, które nas pokrzepiły, i za tę odwagę. Wiadomo, że w Kraju nie wszystkim się to spodoba, co ksiądz powiedział, bo oni bronią swego interesu. I boli nas to, że Kaczyński pojechał do Kijowa i pod tymi szmatami banderowskimi bronił interesu tych nazistów, ten który ileś razy mówił o złych stronach tej UE.

Do innego listu dołączone są zdjęcia z Mościsk, tuż obok polskiej granicy. W centrum miasta, pod pomnikiem Tarasa Szewczenki, trwa agitacja pod sztandarami UPA do wyjazdu do Kijowa. Jest także namiot partii UDAR, na czele której stoi bokser Kliczko.

.

.

.

.

.

 

Autor

Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...