Rzecznik PiS: "Średnia naszego wykształcenia jest najwyższa w Sejmie, u nas jest najwięcej profesorów i ludzi z tytułami naukowymi"

Fot. Jan Lorek
Fot. Jan Lorek

"W systemie są gigantyczne dziury, którymi dziś wyprowadzane są pieniądze. Rządy PiS będą rządami dyscypliny i porządku i takich sytuacji jak dziś nie będzie". "Dziś spółka MSS zostaje sprzedana za 2,6 miliona spółce Hyperion, w której władzach zasiada były poseł PO, były oficer SB i syn Lwa Rywina, a dwa dni przed umową sprzedaży, spółka zostaje dofinansowana funduszami unijnymi przez władze województwa małopolskiego na kwotę 64 milionów złotych. To pokazuje, jak wyglądają rządy PO i jak koledzy od kolegów zarabiają pieniądze". "Takich spraw w Polsce są dziesiątki, jeżeli nie setki" - twierdzi gość RMF FM.

To obraz PiS zupełnie nieznany...

"Średnia naszego wykształcenia jest najwyższa w Sejmie, u nas jest najwięcej profesorów i ludzi z tytułami naukowymi, a to jest obraz PiS Polakom zupełnie nieznany". "Chciałbym, żeby PiS miał obraz prawdziwy" - mówi rzecznik PiS pytany, jaki obraz partii chciałby wykreować.

... I nie będziemy mówić, że ktoś nam przeszkadzał!

"Chcemy wziąć w swoje ręce rządy, stanąć z otwartą przyłbicą przed wyborcami i powiedzieć: my bierzemy na siebie odpowiedzialność, nie uciekamy się układów koalicyjnych, nie będziemy skarżyć się, że ktoś nam przeszkadzał - mówi gość RMF FM. Uważamy, że koalicja się nie sprawdza, dlatego chcemy władzy samodzielnej" - tłumaczy.

A jeśli PiS nie będzie mógł rządzić samodzielnie? "Nie zakładamy takiej sytuacji" - mówi Andrzej Duda w RMF FM. "Dziś jesteśmy jedyną realną opozycją. Wyborcy to dostrzegą" - zapewnia.

Nabieram szacunku dla pracy Hofmana

"Bycie rzecznikiem to niełatwe zadanie. Niełatwe, bo czasochłonne, wymagające koordynacji wielu zadań, jest w tym też wielka odpowiedzialność za słowo" - twierdzi nowy rzecznik PiS. "W miarę upływu czasu nabieram coraz więcej szacunku dla pracy Adama Hofmana" - mówi o swoim poprzedniku Andrzej Duda w RMF FM.

Polska Razem - ludzie zza burty

"To nie jest nic nowego na scenie politycznej" - mówi o formacji Polska Razem Jarosława Gowina. "Tam są politycy, którzy znaleźli się za burtą, a dziś szukają szansy, żeby utrzymać się w PE, to nie są nowe twarze. Sam Jarosław Gowin dwoma rękoma podpisywał się pod działaniami Tuska, był jego ministrem a dziś krytykuje politykę rządu... pytanie, na ile jest w tym wszystkim wiarygodny". "Gowin być może odbierze PO część głosów w Małopolsce. Jest też zagrożeniem dla partii, które dziś dobijają się do progu wyborczego" - twierdzi gość RMF FM.

Ślązacy nie są narodem

"Ślązacy nie są narodem. Dobrze, że nie zostali za naród uznani" - wyjaśnia.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda w RMF FM, 10 grudnia 2013 r. Więcej na: RMF24.pl

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!

Najnowszy numer miesięcznika "W Sieci Historii" z nowym dodatkiem, już do nabycia w naszym sklepie wSklepiku.pl!

nr.7/2013 z filmem "Czarny Czwartek"

Miesięcznik


Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...