Zespół Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
fot. wPolityce.pl
fot. wPolityce.pl

Członkowie Zespołu Wspierania Radia Maryja (ZWRM) uczestniczyli w Toruniu w uroczystościach 22. rocznicy powstania rozgłośni prowadzonej przez toruńskich redemptorystów. Zapoznali się także m.in. ze stanem prac przy wznoszeniu kościoła, który "jest wotum wdzięczności Rodziny Radia Maryja za pontyfikat bł. Jana Pawła II oraz za wielkie dobro, które przez Jego posługę otrzymał świat i Polska". - Razem z Rodziną Radia Maryja wspieramy to piękne dzieło - napisali członkowie ZWRM w komunikacie.

 

Poniżej pełny tekst komunikatu:


Zespół Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu

KOMUNIKAT

Członkowie Zespołu Wspierania Radia Maryja przybyli do Torunia, aby uczestniczyć w uroczystym dziękczynieniu za 22 lata służby Radia Maryja w dziele Nowej Ewangelizacji. Podobnie jak inni uczestnicy uroczystości mogli również zapoznać się z postępem prac przy wznoszeniu kościoła, który jest wotum wdzięczności Rodziny Radia Maryja za pontyfikat bł. Jana Pawła II oraz za wielkie dobro, które przez Jego posługę otrzymał świat i Polska. Razem z Rodziną Radia Maryja wspieramy to piękne dzieło.

Po zakończeniu uroczystości odbyło się zebranie Zespołu z udziałem ojca Piotra Chyły – wikariusza Prowincjała Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, ojca Tadeusza Rydzyka – dyrektora Radia Maryja, oraz ojca Zdzisława Klafki – rektora Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Omawiano działalność Zespołu, wspieranie przez członków Zespołu rozwoju Radia Maryja i wszystkich dzieł wyrosłych w klimacie stworzonym przez naszą rozgłośnię.

Szczególną troską napawała uczestników posiedzenia sytuacja, w jakiej znajduje się Telewizja Trwam, jedyna telewizja katolicka w Polsce. Kilkuletnie zaangażowanie wielu milionów osób wspierających wystąpienia Fundacji Lux Veritatis w sprawie uzyskania miejsca na pierwszym multipleksie dla Telewizji Trwam doprowadziło wreszcie do przyznania tej koncesji. Jednak pomimo przyznania koncesji i wniesienia przez Fundację nakazanych opłat Telewizja Trwam nadal nie jest dostępna za pośrednictwem multipleksu. Na przeszkodzie stoi bezczynność prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz władz telewizji publicznej. Trzeba nam podjąć działania w celu przeciwstawienia się tej bezczynności urzędników. Tę bezczynność odbieramy jako celowe blokowanie wielu milionom Polaków dostępu do programu jedynego, katolickiego nadawcy telewizyjnego. Kierujmy więc skargi obywatelskie do ministra administracji i cyfryzacji na bezczynność podległej mu prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Napływ skarg obywatelskich powinien spowodować wreszcie reakcję ministra i pilne udostępnienie miejsca na multipleksie przyznanego Telewizji Trwam.

Blokowanie dostępu Telewizji Trwam do multipleksu uważamy za kolejny element celowej akcji dyskryminowania katolików w Polsce. Wpisuje się on w coraz powszechniejsze napaści na kapłanów, profanacje świętych symboli, bluźniercze ekspozycje i przedstawienia teatralne. Wszystko to odbywa się nie tylko za zezwoleniem władz państwowych, ale również często za dotacje przekazane przez te władze z budżetu państwa. A przecież na dochody budżetu składają się podatki płacone przede wszystkim przez katolików.

Podczas niedawnego VI Międzynarodowego Kongresu na temat: „Katolicy i prawo: szanse i zagrożenia”, który odbył się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu z udziałem Prefekta Kongregacji Wychowania Katolickiego, naukowcy z wielu krajów świata stwierdzili, iż coraz częściej stanowione prawo zamiast pozostawać w służbie człowiekowi, jest wykorzystywane do niszczenia godności człowieka. Takie inicjatywy legislacyjne podejmowane są również przez parlament w Polsce. Konieczne jest przeciwstawienie się tym wszystkim niszczycielskim tendencjom. Musimy również zdecydowanie stawać w obronie naszych Pasterzy. Musimy w tych sprawach ze zdecydowanym głosem występować ze wspólnotami, w których zrzeszamy się, tworząc stowarzyszenia i inne organizacje. Nie można zniechęcać się i rezygnować. Do takiej aktywności przygotował nas niedawno zakończony Rok Wiary. Do takiej aktywności wzywa nas też Ojciec Święty i wskazuje drogę postępowania. Trzeba szukać oparcia w modlitwie, pamiętając o pouczeniu św. Pawła: „Gdzie wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska przez Chrystusa, Pana naszego”. Trzeba nam tę łaskę wyprosić w modlitwie za Ojczyznę w Krucjacie Różańcowej.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że w naszych pielgrzymkach do sanktuarium w Toruniu i na Jasną Górę uczestniczyła Matka błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Odejście śp. Marianny Popiełuszko do Domu Ojca wzbudziło w nas przekonanie, że Matka świętego Kapłana również była obecna w naszym dziękczynieniu w toruńskim sanktuarium i włączała się w naszą modlitwę, wspierając orędownictwo Opiekunki naszej rozgłośni u Pana Boga.


W imieniu Zespołu Wspierania Radia Maryja
Przewodniczący
Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki

Toruń, dnia 1 grudnia 2013 r.

Skład Zespołu Wspierania Radia Maryja:

Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki (przewodniczący)
Prof. dr hab. inż. Włodzimierz Bojarski
Prof. dr hab. Andrzej Kaźmierczak
Prof. dr hab. Aleksander H. Krzymiński
Prof. dr hab. dr hc Wacław Leszczyński
Prof. dr hab. inż. Piotr Małoszewski
Prof. dr hab. Janina Marciak-Kozłowska
Prof. dr hab. Janina Moniuszko-Jakoniuk
Prof. dr hab. n. med. Ludwika Sadowska
Prof. dr hab. Kazimierz Tobolski
Prof. dr hab. Jerzy Wojtczak-Szyszkowski
Dr inż. Antoni Zięba

Z Zespołem stale współpracuje ponad 1200-osobowa Grupa Wspomagająca.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych