Adam Michnik o przemówieniu prezesa PiS na Ukrainie: "Jarosław Kaczyński zachowuje się jak prawdziwy polski patriota!"

PAP/Jakub Kamiński
PAP/Jakub Kamiński

Mnożą się pozytywne głosy o postawie Jarosławie Kaczyńskiego, który wygłosił dziś w Kijowie przemówienie skierowane do Ukraińców. Co ciekawe, oceny te płyną od osób, które ciężko nazwać sympatykami prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz samej partii.

CZYTAJ TAKŻE: O czym mówił Kaczyński na Majdanie? "Drodzy bracia Ukraińcy! Europa potrzebuje Ukrainy, pamiętajcie o tym!"

Najpierw na skromne wyrazy wdzięczności zdecydował się premier Tusk, dziękując Kaczyńskiemu za jego podróż do Kijowa i wsparcie manifestującej opozycji na Ukrainie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Premier Tusk wdzięczny prezesowi PiS za misję na Ukrainie: "Dziękuję za wspólny głos Jacka Protasiewicza i Jarosława Kaczyńskiego"

Ale jeszcze dalej poszedł Adam Michnik. Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej", dziennika niezwykle często atakującego samego Kaczyńskiego, jak i PiS, w wypowiedzi dla "Wydarzeń" w telewizji Polsat tak skomentował postawę prezesa PiS:

Jarosław Kaczyński zachowuje się jak prawdziwy polski patriota!

- stwierdził Michnik.

A więc już nie faszysta, przed którym trzeba ostrzegać, nie nacjonalista, który chce podpalić Polskę, ale "prawdziwy polski patriota". Warto zapamiętać tę opinię Michnika. Sam naczelny "GW" wziął dziś udział w manifestacji solidarności z Kijowem, która odbyła się w Warszawie.

svl

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

Polecamy wSklepiku.pl!

"Polska Naszych Marzeń"+Cd Film"Lider"

Polska Naszych Marzeń + Cd Film Lider

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.