Adam Michnik o przemówieniu prezesa PiS na Ukrainie: "Jarosław Kaczyński zachowuje się jak prawdziwy polski patriota!"

PAP/Jakub Kamiński
PAP/Jakub Kamiński

Mnożą się pozytywne głosy o postawie Jarosławie Kaczyńskiego, który wygłosił dziś w Kijowie przemówienie skierowane do Ukraińców. Co ciekawe, oceny te płyną od osób, które ciężko nazwać sympatykami prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz samej partii.

CZYTAJ TAKŻE: O czym mówił Kaczyński na Majdanie? "Drodzy bracia Ukraińcy! Europa potrzebuje Ukrainy, pamiętajcie o tym!"

Najpierw na skromne wyrazy wdzięczności zdecydował się premier Tusk, dziękując Kaczyńskiemu za jego podróż do Kijowa i wsparcie manifestującej opozycji na Ukrainie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Premier Tusk wdzięczny prezesowi PiS za misję na Ukrainie: "Dziękuję za wspólny głos Jacka Protasiewicza i Jarosława Kaczyńskiego"

Ale jeszcze dalej poszedł Adam Michnik. Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej", dziennika niezwykle często atakującego samego Kaczyńskiego, jak i PiS, w wypowiedzi dla "Wydarzeń" w telewizji Polsat tak skomentował postawę prezesa PiS:

Jarosław Kaczyński zachowuje się jak prawdziwy polski patriota!

- stwierdził Michnik.

A więc już nie faszysta, przed którym trzeba ostrzegać, nie nacjonalista, który chce podpalić Polskę, ale "prawdziwy polski patriota". Warto zapamiętać tę opinię Michnika. Sam naczelny "GW" wziął dziś udział w manifestacji solidarności z Kijowem, która odbyła się w Warszawie.

svl

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

Polecamy wSklepiku.pl!

"Polska Naszych Marzeń"+Cd Film"Lider"

Polska Naszych Marzeń + Cd Film Lider

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych