Obawiam się, że ta cud zabawka doprowadzi do bankructwa PKP Intercity

- mówi w rozmowie z braćmi Karnowskimi były prezes PKP Intercity, a dziś wydawca portalu Nakolei.pl Czesław Warsewicz. I dodaje:

Mówiąc wprost – ktoś za to coś wziął, gdzieś poszły łapówki, procenty, jakieś dziwne transfery. To był kuriozalny przetarg. Mieliśmy do wydania niemal 3 mld zł. I ostatecznie w roku 2011 została złożona tylko jedna ważna oferta. Inne rzekomo nie spełniły wymogów! Tak się uczciwych, prawdziwych przetargów nie przeprowadza.

W nowym numerze tygodnika również m.in. Andrzej Rafał Potocki wraca do kłopotliwego dla premiera zdjęcia z 10 kwietnia w Smoleńsku:

Donald Tusk gesty takie jak w Smoleńsku wobec Władimira Putina wykonuje zawsze w chwilach triumfu, radości, zadowolenia

- pisze publicysta w materiale ilustrowanym wieloma fotografiami dokumentującymi sukcesy bądź „sukcesy” premiera.

Marek Pyza zaś analizuje prokuratorski dokument umarzający organizacyjny wątek tragedii smoleńskiej:

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga zamieniła się tej jesieni w wydawnictwo i opublikowała, niestety w bardzo małym nakładzie i niemal niedostępną, jedną z najciekawszych oraz najważniejszych książek dotyczących katastrofy smoleńskiej

- pisze. I wskazuje na nowe tropy, dotyczące m.in. działań BOR, które zmieniają dotychczasowe wyobrażenie o kulisach tragedii z 10 kwietnia.

Marzena Nykiel w tekście „Homodyktatura pisze polskie prawo” przestrzega przed niezwykle groźnym projektem smażonym właśnie w polskim Sejmie.

Publiczna manifestacja perwersyjnych upodobań seksualnych ma być zagwarantowana prawnie. Ktokolwiek odważy się negatywnie ocenić dewiację, zostanie ukarany. Szczególny zakaz obejmie media

- pisze i analizuje niebezpieczne zapisy forsowane przez Twój Ruch, SLD i PO.

Piotr Zaremba protestuje przeciw barbarzyńskiemu traktowaniu światowej i narodowej kultury jak ścierki do podłogi.

W specjalnym dodatku proponujemy zabawki edukacyjne, które sprawią radość dzieciom i nie przyprawią o ból głowy rodziców, a także inne pomysły na świąteczne prezenty.

W numerze ponadto:

Tomasz Łysiak:

Lud śmieje się, wożąc złoty posąg premiera po kraju, wierni pretorianie buntują się, jeden po drugim. Lęk przed utratą rządów budzi agresję

Barbara Stanisławczyk:

Nowa Lewica wpadła w sidła własnej ideologii i powoli staje się jej ofiarą. Widać to we Francji, którą zamieszkuje największa w Europie liczba Żydów, a w której synagogi są podpalane, a rabini nękani.

Jan Polkowski:

Człowiek składa się z języka i pamięci, ale tylko język wyssany z mlekiem matki jest skałą, na której można oprzeć stopę i zbudować dom.

I wiele innych znakomitych tekstów. Polecamy!

Zajrzyj na stronę wSieci.

I polub profil tygodnika na Facebooku!

znp

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------

Polecamy wSklepiku.pl książkę:"Anatomia władzy" autorstwa Michała Karnowskiego i Eryka Mistewicza.

Anatomia władzy