„Front wystraszonych zmiany w Polsce bardzo się rozszerza” - Kaczyński odpowiada na apel szefa KRRiT ws. współpracy PiS z mediami

Fot. wPolityce.pl / TVP Info
Fot. wPolityce.pl / TVP Info

Janowi Dworakowi, przewodniczącemu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, bardzo nie spodobały się nowe zasady współpracy z mediami, jakie dla swoich parlamentarzystów wprowadził klub Prawa i Sprawiedliwości.

Od niedawna planowane wystąpienia telewizyjne członków PiS mają być akceptowane przez biuro prasowe partii.

Szef KRRiT w oświadczeniu na stronie Rady zaapelował o poszanowanie konstytucyjnej zasady wolności słowa, a także prawa obywateli do informacji.

To konstytucyjne prawo jest podstawą demokracji, w której parlamentarzyści powinni informować wyborców o pracy i działalności organu, do którego zostali wybrani zaś wyborcy powinni móc słyszeć i oglądać swoich parlamentarzystów również w mediach.

Dworak dodaje, że ustawa medialna daje nadawcom pełną niezależność programową, a program – w tym zapraszanie gości jest prawem dziennikarzy.

Wpływanie na redagowanie programu poprzez ograniczanie doboru zapraszanych gości to praktyka niewłaściwa, szkodząca jakości dyskursu społecznego, prawa obywateli do informacji i jakości demokracji

- napisał szef KRRiT.

Jarosław Kaczyński pytany o ten apel, stwierdził, że Krajowa Rada nie tylko wykracza poza swoje kompetencje, ale też pokazuje „w sposób niezwykle wręcz jaskrawy, że jest stroną politycznego sporu”.

Co nie jest dziwne, w końcu pan Dworak to były działacz Platformy Obywatelskiej, osoba bardzo zaangażowana w pewien model funkcjonowania telewizji. Nie tylko na tym poziomie, który odnosi się do tego, co możemy w telewizji zobaczyć. Także na innych poziomach to zaangażowanie było szczególne jak na osobę, która kiedyś była szefem telewizji, a teraz jest przewodniczącym rady.

Apel Dworaka Kaczyński nazwał skandalicznym.

Przecież politycy Platformy Obywatelskiej występują w telewizji dosłownie jak pruskie wojsko, powtarzają te przekazy dnia jak mantrę. Często mają one wymiar wyłącznie propagandowy, PR-owski, nic nie ma to wspólnego z faktami – jakoś to panu Dworakowi i innym członkom rady nie przeszkadza.

Ten front wystraszonych zmiany w Polsce bardzo się rozszerza­

- zakończył były premier. O sprawie więcej w najnowszym wydaniu tygodniku "w Sieci":

 

znp

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!

Najnowszy numer miesięcznika "W Sieci Historii" z nowym dodatkiem, już do nabycia w naszym sklepiewSklepiku.pl!

nr.7/2013 z filmem "Czarny Czwartek"

Miesięcznik

 

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...