"Tatusiu, ty też możesz chodzić w sukienkach?" Co robią "rycerki" w bajkach? Rybniccy rodzice buntują się przeciw ideologii gender w przedszkolach

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Prawdziwą twarz ideologii gender poznali w ostatnich dniach rodzice jednego z rybnickich przedszkoli. Sprawę opisał katowicki "Gość Niedzielny", a szczegóły okazują się momentami wstrząsające. Wszystko z powodu dofinansowanego przez Unię Europejską projektu, który objął kilka placówek dla najmłodszych na Śląsku. Choć nauczyciele zapewniali, że zapisy o gender są wpisane jedynie pro forma, to jednak nie udało się ochronić dzieci przed lewicującą ideologią.

Mamo, a dlaczego mi nigdy nie mówiłaś, że chłopcy mogą w sukienkach chodzić?

- pytał 4-letni Tomek.

Inne dopytywały:

Tatusiu, ty też możesz chodzić w sukienkach? Czy Franio ma spódniczki w szafie? A czy on może nosić spódniczki?

Gdy rodzice zaczęli się interesować sprawą, dyrekcja zorganizowała specjalne spotkanie dla opiekunów maluchów. Tam przedstawiony został szczegółowy program i plan pracy, którym zostali objęci najmłodsi. Na twarzach wielu z rodziców pojawiło się zdumienie.

Jak czytamy na stronach "Gościa Niedzielnego", "równościowe" materiały serwowano dzieciom nawet w bajkach, gdzie opowieść o Kopciuszku przerobiono na bajkę o Kopciuchu, a rycerzy zastąpiły "rycerki". Najmłodszym zaproponowano również przyniesienie do przedszkola ulubionych misiów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że pluszanki miały być przynoszone, aby... przebierać je na zmianę: raz w spodnie, raz w spódniczki. W ramach promowania równości.

Nic dziwnego, że rodzice zaprotestowali przeciw temu programowi.

ani dyrektor mówiła, że oczekiwałaby od rodziców spojrzenia niestereotypowego, np. że tata musi zawsze robić jedno, a mama co innego. Powiedziałam, że mnie zależy na wychowaniu dziecka właśnie w ujęciu stereotypowym... Na to usłyszałam od jednej z nauczycielek, że jestem niedzisiejsza, że idziemy do przodu, że musi być postęp

- opisuje jedna z matek.

Kilkoro z rodziców wycofało swoje dzieci z feralnego przedszkola. Sprawą zainteresował się także urząd miasta, który skorygował już program edukacyjny.

lw, "GN"

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.