Wspaniały pastisz retoryki "Wyborczej" w wykonaniu samej "Wyborczej". To już poziom ekstatycznej histerii: "III RP WEIMARSKA"

To, że "Wyborcza" uwielbia nakręcać rzekome zagrożenie "faszyzmem" - wiemy od dawna. Im bardziej rządzą, im więcej umysłów kontrolują - tym, paradoksalnie, głośniej krzyczą o czyhających za każdym rogiem "nacjonalistach" itp. Widać sądzą, że to skuteczna metoda tresury społeczeństwa.

W ten weekend "Wyborcza" poszła jednak dużo dalej. To już poziom ekstatycznej histerii, bliski narkotycznym odlotom, w którym gruntu nawet nie widać.

W innym ujęciu - to wspaniały pastisz retoryki "Wyborczej" w wykonaniu samej 'Wyborczej". I nie byle kogo, bo wicenaczelnego Jarosława Kurskiego.

Tytuł - jak strzał z "Aurory" - "III RP Weimarska".

Jak czytamy:

"Po burdach ONR, Ruchu Narodowego i innych faszyzujących bojówek podczas marszu zwanego bałamutnie Marszem Niepodległości podniosły się głosy tzw. zdrowego rozsądku. Że nic wielkiego się nie stało, bo rok temu było gorzej. Że dwa lata temu spłonęły wozy telewizji. Że na Węgrzech, we Francji, w Holandii, Grecji i Niemczech to dopiero jest skrajna prawica! A u nas? Trochę młodzieży i kibiców.

Podobne głosy można było usłyszeć w monachijskich piwiarniach przed nocą kryształową: Kto by brał na serio pajaca z wąsikiem? Czy autor operetkowego puczu może zostać kanclerzem?

Tak, tak - kryształowa noc, monachijski pucz. W Polsce tu i teraz! Groza rośnie:

Przestańmy udawać i bagatelizować. W Polsce wyrosła skrajna prawica, siła poważna i groźna. Są dobrze zorganizowani. Potrafią zmobilizować do przyjazdu do stolicy kilkadziesiąt tysięcy żarliwych demonstrantów. Co ważne - młodych! Mają swój network, media oraz idoli - też operetkowych. W demokratycznym i gnuśnym świecie konsumpcji oferują powabną ideologię wielkiej Polski, dla której warto żyć, walczyć i ginąć. To ich doświadczenie generacyjne, wspólnota, w której czują się lepsi od "pedałów", "lewaków", "czarnuchów". To ich rewolucja narodowa.

Poczucie bezkarności ich napędza. Podpalają mieszkania imigrantów i meczety, napadają na squaty, hajlują. Mają się świetnie. Obsceniczny antysemityzm z internetowych forów i napisów na murach, wywrzaskiwany na stadionach pozostaje bezkarny. Jakby tu była III Rzeczpospolita weimarska. I jak wtedy Kościół w zasadzie milczy.

Są świetnie zorganizowani:

Wiedzą, co czynią, co mówią i czego chcą. Nie są analfabetami, są za to fanatyczni i bezwzględni.

Wieje im pomyślny wiatr, sprzyja europejski klimat. Jak w latach 30. rodzimy naziol czuje dreszcz solidarności z narodową strażą Jobbiku czy karną kadrą Frontu Narodowego Le Penów.

Młodzi ludzie się temu przyglądają. Ciekawie, bez potępienia i oburzenia. Na razie wstępowanie do narodowców im się nie opłaca, ale jak się opłaci - wstąpią. Wtedy powstanie polski Jobbik. A PiS, choć nadal ultrakonserwatywny, stanie się partią narodowego centrum, o czym marzył Jarosław Kaczyński.

Dlatego nie mówcie, że nic wielkiego się nie stało.

 

Czy oni czytają to co napisali? Czy oni w ogóle chodzą po tych samych ulicach co my?

Najlepsze w tym wszystkim wplątanie Kościoła do obsesji "GW". No nie mógł, nie mógł, się powstrzymać. Jak narkoman musiał dowalić księżom.

Swoją drogą - gdy budują prawdziwy totalitaryzm poprawności politycznej, to "Wyborcza" klaszcze i pomaga. I nie zauważa też, że w III RP są rzeczywiście elementy weimarskie. Głównie w sztuce, takiej samej jak wówczas.

Ogólnie: takie odloty "Wyborczej" popieramy. Najgroźniejsza jest "GW" udająca centrum. "GW" tak zdziwaczała i i tak egzotyczna cieszy. Jest jak Jobbik - energetyczny, ale na wieki bezproduktywny.

Sil

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!

TYLKO U NAS, wSklepiku.pl, możesz jeszcze nabyć poprzednie numery miesięcznika "W Sieci Historii"!

Nr.5/2013
Miesięcznik

Nr.4/2013

Miesięcznik

Nr.3/2013

Sieci Historii (3/2013) - miesięcznik z filmem Urodziny młodego Warszawiaka + opaska powstańcza

Nr.1/2013

Sieci Historii (1/2013) - miesięcznik z filmem Generał Nil

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...