Korwin-Mikke w TVP Info: "Świat upada. 150 lat temu my, biali ludzie, rządziliśmy światem. Dzisiaj nas kolonizują"

"Świat upada. 150 lat temu my, biali ludzie, rządziliśmy światem. Dzisiaj nas kolonizują. To myśmy skolonizowali Afrykę, a nie Murzyni skolonizowali Europę. Ja jestem dumny z mojej cywilizacji" - mówił Janusz Korwin-Mikke w programie „Minęła dwudziesta” w TVP Info.

"Ludzi, którzy się znają na polityce jest w Polsce dwa, trzy, może cztery procent. Ludzi umiejących logicznie myśleć jest może 15 procent. Ale ludzie znają się na swoim interesie. My nie liczymy, że więcej niż 15 procent zrozumie, o co chodzi. Tylko oni zrozumieją: ten człowiek mówił co innego niż ta banda złodziei. I to będą pamiętali" - przekonywał na antenie TVP Info Janusz Korwin-Mikke, lider Nowej Prawicy.

Korwin-Mikke na antenie TVP Info ponowił swoją krytykę demokracji.

"W demokracji dwóch meneli spod budki z piwem dyktuje profesorowi uniwersytetu, jak on ma wychowywać swoje dziecko, w jakim wieku ona ma posyłać dziecko do szkoły. (…) Większość zawsze jest głupia, (…) tak że w demokracji zawsze rządzą głupcy i musi być głupio. (…) Jeżeli król jest wyjątkowo głupi, to po nim nastąpi być może mądrzejszy, a poza tym można go otruć, ustrzelić, a większości się nie da ustrzelić. Ja tylko mówię, co się czasami działo w monarchiach" - zastrzegł.

„Tyłek własności państwowej”

Do spornej kwestii obniżenia wieku szkolnego polityk nawiązał również krytykując... komunistów.

"Komuniści to są ludzie, którzy uważają, że moje dziecko nie jest moje, tylko moje dziecko jest nasze. Ktoś decyduje, że moje dziecko ma iść do szkoły w wieku lat 6 czy 7? W normalnym kraju to rodzice, którzy znają swoje dziecko, decydują" - powiedział


Lider Nowej Prawicy zauważył, że kiedyś dzieci były własnością rodziców.

"Niech pani spróbuje dziś dać swojemu dziecku w tyłek, a przekona się pani, że za naruszenie tyłka własności państwowej pójdzie pani siedzieć. Jedni rodzice dają klapsy dzieciom, drudzy nie. Potem się zobaczy, które dzieci wyrastają na lepszych ludzi. Wolna konkurencja" - przekonywał gość TVP Info.

„My biali ludzie”

"Świat upada. 150 lat temu my, biali ludzie, rządziliśmy światem. Dzisiaj nas kolonizują. To myśmy skolonizowali Afrykę, a nie Murzyni skolonizowali Europę. Ja jestem dumny z mojej cywilizacji" - podkreślił Janusz Korwin-Mikke.

Na wyrażone natychmiast wątpliwość Karoliny Lewickiej, czy można być dumnym z krwawych podbojów, polityk odparł:

„A po co wybijać ludzi? Trzeba im pozwolić pracować i zarabiać”.

Polityk zabrał też głos w sprawie kary śmierci:

"Gdybyśmy to my rządzili w Norwegii, to proces pana Breivika trwałby 5 minut. I po 5 minutach i dwóch dniach pan Breivik wisiałby. Albo byłby rozstrzelany. To sąd by o tym zdecydował. Ale to jest skandal co się dzieje. Zniesienie kary śmierci jest zbrodnią. Ci ludzie, którzy znieśli karę śmierci, mają krew na rękach. Krew ofiar pomordowanych przez bezkarnych bandytów. Tylko dwa prymitywne plemiona w dżungli amazońskiej i trzecie prymitywne w Brukseli znosi karę śmierci. We wszystkich państwach cywilizowanych kara śmierci istniała i istnieje" - powiedział.

Z ostrą krytyką gościa TVP Info spotkało się podniesienie wieku emerytalnego

"To jest obrabowanie ludzi z dwóch lat. Niektórzy nie dożyją tego 67. roku życia i w ogóle emerytury nie zobaczą. Ci ludzie, którzy mają obiecane emerytury, będą je mieli. Ja chcę znieść przymus płacenia na emeryturę, ale ci, którzy płacili całe życie na emeryturę trzeba ją oczywiście wypłacić. Co więcej, my przywrócimy wiek emerytalny i wypłacimy odszkodowania tym, którym bezczelnie wiek emerytalny podwyższono. Jeśli ja muszę pod przymusem płacić na emeryturę, to nie jestem w wolnej Polsce. W wolnej Polsce ja sobie będę płacił na emeryturę albo nie"- podsumował.

„Podatek dochodowy to jest rak”

Polityk wrócił do programu gospodarczego Nowej Prawicy.

"Jak zniesiemy podatek dochodowy, to przyjedzie do nas dużo firm. Podatek dochodowy to jest rak, który toczy nasze społeczeństwo, który trzeba zlikwidować. Nikt tego nie robi, bo politycy chcą mieć bat na przedsiębiorców, że np. jak tylko on poprze Nową Prawicę, to od razu przychodzi mu kontrola skarbowa" - tłumaczył.

Na pytanie, po co Prawica Korwin-Mikkego chce kandydować do Parlamentu Europejskiego, skoro jest wrogo nastawiona do Unii Europejskiej, gość TVP Info odparł: „Żeby go ośmieszyć”. Prowadząca dopytywała się o diety.

"Użyjemy je na obalanie Unii Europejskiej. Tak samo jak zwolennik komunizmu - gdy pracował w kapitalizmie, to brał pieniądze i używał je na obalanie kapitalizmu. Komuniści, którzy chcieli zlikwidować pieniądze, jednak brali pieniądze" -  argumentował.

Korwin-Mikke nie zostawił suchej nitki na aktorach polskiej sceny politycznej.

"To, kto rządzi jest bez znaczenia. Ci wszyscy ludzie to jest jeden wielki układ polityczny. Ręka rękę myje, jedni kradną trochę więcej, inni trochę mniej. Jedni podniosą jeden podatek o jeden procent, a zmniejszą drugi o jeden procent. Polska potrzebuje zasadniczej reformy. Musimy przejść na prawicę. Pan Wilczek jak zrobił reformę za komuny, to gospodarka, chociaż własność była państwowa, ruszyła" - powiedział.

Na pytanie o ewentualnych wyborców Nowej Prawicy jej lider zauważył:

"€“Stracone jest pokolenie między 40-50, bo oni są już w układach i już przywykli do tego, że okradają innych, natomiast my chcemy wrócić do normalności, w której człowiek żyje za swoje pieniądze."

Sil/TVP Info

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...