TVP zdejmuje program Pospieszalskiego o Marszu Niepodległości. Oficjalny powód: specjalny serwis informacyjny o wybuchu gazu

Fot. wPolityce.pl/TVP Info
Fot. wPolityce.pl/TVP Info

Zaskakujące posunięcie dyrektorów z Telewizji Polskiej! Dzisiejsze wydanie programu Jana Pospieszalskiego „Bliżej” – w założeniach poświęcone Marszowi Niepodległości – zostało odwołane. Oficjalnym powodem jest konieczność emisji właśnie w tym momencie specjalnego wydania Serwisu Informacyjnego poświęconego wydarzeniom w Jankowie Przygodzkim.

Decyzję te podjęli Tomasz Sandak – dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz Grzegorz Sygut – dyrektor programowy TVP Info.

Nie sposób nie domniemywać, że dyrektorom nie spodobała się tematyka audycji bądź dobór gości. Przypomnijmy, Jan Pospieszalski chciał pytać m.in., dlaczego doszło do incydentu przed ambasadą Rosji? Czy był on nie do przewidzenia i dlaczego zaskoczył zarówno organizatorów jak i siły porządkowe? Dokąd zmierza Marsz Niepodległości?

Gośćmi mieli być: Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "wSieci", Rafał Ziemkiewicz z "Do Rzeczy", Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej" i Marian Kowalski z Ruchu Narodowego,

Część gości dojeżdżała już do Warszawy z innych miast, gdy program został zdjęty.

Odwołanie programu dziwi, bo przecież wydarzenia w Jankowie Przygodzkim – choć niecodzienne i tragiczne – nie wymagają relacjonowania przez 24 godziny na dobę. Ponadto przy dzisiejszych możliwościach technicznych TVP Info może informować widzów o bieżącej sytuacji poprzez paski i belki informacyjne, a także stosując nowoczesne formy telewizyjne – dzielenie ekranu, technologię „picture in picture” i inne. Zawsze można też nadawaną na żywo audycję „Jan Pospieszalski: Bliżej” przerwać, gdyby np. na miejscu wybuchu gazu pojawiły się najwyższe władze państwowe (czego na razie nikt nie zapowiada).

Dlatego zaważyć musiały szczegóły planowanego programu, z jakichś powodów niewygodne dla decydentów przy ul. Woronicza i pl. Powstańców Warszawy.

znp

 

 

 

------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------

Zachęcamy do kupna szóstego numeru miesięcznika "W Sieci historii"!

Miesięcznik

W numerze 6/2013 miesięcznika, między innymi: „Piórem, szablą, dyplomacją - jak odzyskaliśmy niepodległość?”, rozmowa z Markiem Franczakiem, synem Józefa Franczaka „Lalka” - ostatniego Żołnierza Wyklętego, Andrzej Wroński kreśli sylwetkę Piotra Wysockiego, inicjatora wywołania Powstania Listopadowego, zaś Arkadiusz Stempin pisze o domysłach na temat pochowania św. Piotra.

Do miesięcznika dołączony jest film „Trwajcie! Janusz Kurtyka, IPN 2005-2010”.

Polecamy!

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...