Anna Mucha pisze o troglodytach, Michał Wiśniewski przeprasza, a Edyta Górniak naprawia tęczę kwiatami. Celebryci liżą rany po bitwie

PAP/Leszek Szymański
PAP/Leszek Szymański

Jesteśmy naprawdę wzruszeni dzisiejszą poranną niespodzianką

- napisano na profilu rosyjskiej ambasady na twitterze. Zdjęcie mówi samo za siebie, "niespodzianką" był bukiet kwiatów i informacja, że mieszkańcy Warszawy przepraszają za bandytów.

Tymczasem autorytety mainstreamu prześcigają się w przepraszaniu Rosjan za incydenty pod Ambasadą FR w Warszawie.

Na blogu odezwała się Anna Mucha:

Warszawa znów przeżyła najazd troglodytów... "Nie preferujemy pierdołowatej wizji patriotyzmu". hasło z wrocławskich demonstracji, ale to w Warszawie wyraźnie widać ten brak "pierdołowatości" - powyrywane słupki, kostka brukowa, zniszczone samochody i ulice, i wreszcie siedmiu rannych policjantów... nigdy nie sądziłam, że to powiem, ale jeśli tak stawiamy sprawę to ja wolę być "pierdołą" niż kolesiem rzucającym kostką brukową.

Swoje dołożył także Michał Wiśniewski, który na twitterze lamentował:

Przepraszam naszych przyjaciół z Rosji i Rosję ... Wybaczcie. To nie my - to polscy bandyci. Przyznaję z upokorzeniem włącznie. Mam nadzieję, że to się nigdy nie powtórzy... Jest mi wstyd

Niedługo po tych wynurzeniach w Moskwie obrzucono racami polską ambasadę. Czekamy na reakcję znanego z twardości szefa polskiego MSZ Radosława Sikorskiego. Choćby na twitterze.

Tymczasem portal wSumie.pl podaje, że spalona w czasie Marszu Niepodległości tęcza prawdopodobnie zostanie odbudowana. Instalacja Julity Wójcik z Placu Zbawiciela była odrestaurowana zaledwie kilka dni temu. Miasto wydało na to 64 tysiące złotych!

Za odbudową tęczy opowiada się wielu znanych celebrytów i dziennikarzy. Są to m.in. Monika Olejnik, Michał Piróg, Katarzyna Zielińska, Kayah, Paulina Holtz i Karolina Korwin-Piotrowska, którzy na swoich profilach skrytykowali agresywnych członków Marszu Niepodległości.

Gestem, a nie słowem zareagowała niezawodna Edyta Górniak, piosenkarka wetknęła w spalona konstrukcję kilka świeżych kwiatów. Gestu nie chciała komentować.

Na Facebooku powstała już grupa „Odbudujmy TĘCZĘ”. Wśród ponad 8,5 tysięca członków, są m.in. aktorki Monika Kwiatkowska i Agnieszka Robótka-Michalska oraz siostra Marcina Mellera - Katarzyna.

Profil „Żądam odbudowania tęczy na pl. Zbawiciela przez Ruch Narodowy” ma już ponad 43 tys. fanów. Są tam m.in. aktorzy Małgorzata Zajączkowska, Aneta Todorczuk-Perchuć, Grażyna Szapołowska, Wiktor Zborowski.

źródło: wSumie.pl/Wuj

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...