Stefan Niesiołowski najwyraźniej postanowił zostać swoistym cenzorem opinii publicznej. Poseł Platformy w Obywatelskiej w porannej rozmowie z Radiem Zet przekonywał, że dziennikarze, komentatorzy i politycy powinni zająć się innym tematem niż taśmy z wyborów w dolnośląskiej PO.
Tam, wie pani, nie przesadzajmy z tym kupczeniem. Ile można o tym mówić, niedługo już jubileusz będzie - już drugi tydzień mija tej rozmowy o niczym...
- mówił Niesiołowski.
Przewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej tłumaczył, że wątek nagrań w polityce wprowadziło - a jakże - Prawo i Sprawiedliwość, zatem to politycy tej partii ponoszą odpowiedzialność za te praktyki:
Takie coś załatwia się bez nagrywania, idzie się do premiera... To zresztą zaczął PiS! Pamiętajmy Ziobrę...
- irytował się poseł PO.
I dodawał, już w kontekście taśm z PO:
Nic się nie stało! Rozwijanie tego wątku to przykład zajadłości!
W wywiadzie wróciła również kwestia wypowiedzi kard. Dziwisza, który wyraził zdziwienie, że w Polsce wciąż nie ma wraku tupolewa, co może wywoływać szereg wątpliwości:
Kard. Dziwisz niech się zastanowi, jak naprawić skutki swojej fatalnej decyzji o tym, że Lech Kaczyński leży na Wawelu, najgorszy prezydent po 1989 roku... Na ten temat powinien się wypowiedzieć! O Smoleńsku niech w ogóle nie mówi, a przynajmniej nie poucza! Wiele osób nie chodzi na Wawel z powodu jego decyzji!
- złościł się Niesiołowski.
Następnie dodawał, że o Gowinie i innych tematach nie chce się wypowiadać, bo to "z rana może szkodzić na trawienie". A my zastanawiamy się, w jakim celu pan poseł jest jeszcze zapraszany do radiowych i telewizyjnych stacji. Strzelamy, że po prostu jest zapotrzebowanie na dobry kabaret.
lw, radio zet
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/170194-cenzor-niesiolowski-niech-kard-dziwisz-sie-nie-wypowiada-o-smolensku-afera-tasmowa-w-po-nic-sie-nie-stalo-ile-mozna-o-tym-mowic
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.