Lekarz kazał matce usunąć ciążę i odmówił dalszej opieki. Postanowiła urodzić. Dziś jej syn jest biskupem

fot. YouTube
fot. YouTube

O niezwykłych okolicznościach urodzin bpa Andrew H. Cozzensa donosi czasopismo diecezji archidiecezji Saint Paul and Minneapolis w USA, The Catholic Spirit". 11 października Papież Franciszek mianował tego 45-letniego kapłana, wykładowcę teologii sakramentów biskupem pomocniczym tej właśnie archidiecezji.

W wypowiedzi dla diecezjalnego czasopisma licząca obecnie 69 lat matka biskupa wspomina, że kiedy była z nim w piątym miesiącu ciąży odczuła silne bóle. Zorientowała się, że są to już regularne bóle porodowe. Mąż odwiózł ją do szpitala, gdzie udało się powstrzymać akcję porodową. Jednak następnego dnia jeden z lekarzy tłumacząc, co się wydarzyło przestrzegł ją, że płód jest zdeformowany i że najlepiej było by "przerwać ciążę". Odpowiedziała:

To nasze dziecko, i przyjmiemy to, co daje nam Bóg.

Na te słowa lekarz odmówił dalszej nad nią opieki, lecz inny doktor zatroszczył się o szczęśliwe urodzenie dziecka. Założył się ze swoim kolegą, że dziecko urodzi się zdrowe. Wygrał. Jedynym problemem jaki nowemu biskupowi pozostał z okresu prenatalnego jest skłonność do alergii i astma.

Już jako czteroletnie dziecko, przebywając w szpitalu na leczeniu odczuł on pragnienie poświęcenia się Bogu. Marzenie to zrealizował w wieku 29 lat, 31 maja 1997 roku, kiedy został kapłanem archidiecezji Saint Paul and Minneapolis.

 

 

KAI/mall

Autor

e-prenumerata tygodnika Sieci 50% taniej + 3 audiobooki w prezencie! e-prenumerata tygodnika Sieci 50% taniej + 3 audiobooki w prezencie! e-prenumerata tygodnika Sieci 50% taniej + 3 audiobooki w prezencie!

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...