Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne łagodzi definicję pedofilii?

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

W najnowszej edycji Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders ("Klasyfikacja zaburzeń psychicznych") Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne nastąpiła istotna, a przy tym niepokojąca zmiana dotycząca statusu pedofilii.

Do tej pory figurowała na liście zaburzeń, amerykańscy eksperci tym razem odznaczyli pedofilię jako... orientację seksualną, zmieniając jej dotychczasowy status. I choć dalej instytucja przestrzega przed pedofilią, to traktuje ją w łagodniejszy sposób niż w poprzednim raporcie.

Portal Frondy odnotował już protesty w tej sprawie i zacytował jedną z przedstawicielek organizacji broniących praw rodziny:

Tak jak APA uznał w połowie lat 70-tych homoseksualizm za "orientację" pod ogromną presją aktywistów homoseksualnych, tak  teraz, pod presją aktywistów pedofilskich, którzy publicznie deklarują chęć na seks z dziećmi, zmienia pedofilię jako zaburzenie psychiczne na orientację seksualną

- nie kryje oburzenia protestująca.

Pozostaje mieć nadzieję, że krok amerykańskiej organizacji nie będzie wstępem do oficjalnego uznania pedofilii za "preferencję" i wpisania praw pedofilów do systemów prawodawczych.

lw, charismanews.com, fronda.pl

------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------

Uwaga!

Szósty numer miesięcznika "W Sieci Historii" z nowym dodatkiem, już do nabycia w naszym sklepie wSklepiku.pl!

nr.6/2013 z filmem „Trwajcie! Janusz Kurtyka, IPN 2005-2010”.

Miesięcznik

Polecamy!

Autor

Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych