Kiedy dość? Najpierw kapłanowi grożono, teraz nieznani sprawcy próbowali spalić kościół. W tle medialna nagonka na księży i przyzwolenie, aby publicznie poniżać Kościół!

Fot. KRzysztof Kunert
Fot. KRzysztof Kunert

Nadpalona figura i drzwi wejściowe - w nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy próbowali podpalić świątynie w jednej z podwrocławskich parafii. To już kolejna próba zniszczenia chrześcijańskiej świątyni w odstępie zaledwie kilku dni na Dolnym Śląsku. Czy to tylko chuligański wybryk, czy efekty wielotygodniowej medialnej nagonki na Kościół? Wierni nie mają wątpliwości – jedno i drugie – mówią.

Najpierw nieznani sprawcy oblali łatwopalnym materiałem stojącą przed drzwiami do świątyni w Sulistrowiczkach figurkę Chrystusa Frasobliwego, a następnie ją podpalili. Po chwili ogień przedostał się na drzwi. Choć zniszczenia okazały się nie duże ten wyczyn  mógł skończyć się tragicznie. Kościół, a także stojące przy nim Centrum Kultury Chrześcijańskiej w całości zbudowane są z drewna,  co więcej w jednym budynku mieszka na codzień pracownik parafii. Tylko dzięki przezorności gospodarza, ks. Ryszarda Staszaka – drewniane budynki pokryte są  antyogniowym impregnatem - nie doszło do tragedii.

Sprawa podpalenia kościoła w Sulistrowiczkach  jest bardzo wymowna. Trudno na jej przykładzie nie dostrzec logicznych sekwencji. Najpierw nagonka w lewicowych mediach i budowanie za pomocą jednostkowych, soczystych przykładów tezy o księżach zboczeńcach, a potem generalizacja tej tezy na cały Kościół. Całość maglowana tygodniami w dużych telewizjach. Jeśli dodamy do tego brak adekwatnej reakcji odpowiednich mechanizmów państwa (sądów, policji), społeczne konsekwencje tak spreparowanego obrazu są nieodwołalne.  Wystarczy tylko poczekać. A oto konkretny przykład:

Duszpasterz z Sulistrowic, szanowany i lubiany przez mieszkańców 70-letni kapłan, jest od jakiegoś czasu publicznie znieważany przez grupy satanistów, które  co rusz odwiedzają górę Ślężę.

Syczą na mój widok i pokazują rękami satanistyczne symbole – mówi – Nie zgłaszałem tego policji, bo dotychczas myślałem, że to tylko takie wybryki.

Ten sam kapłan zaczął otrzymywać pogróżki przez internet. Oto próbka gróźb  blogera o pseudonimie Opolczyk, który swoją twórczość publikuje otwarcie na Wordpressie:

Mściwy żydłaku, fanatyku rzymskiej szubienicy – won ze Ślęży. Nie masz do niej, renegacie i zaprzańcu żadnego prawa. To jest nasza pogańska Święta Góra. Wy macie wasze “święte” miejsca nad Jordanem. I tam się wynoście. Przestańcie plugawić naszą Świętą Słowiańską Ziemię jakimiś obskurnymi gusłami rodem znad Jordanu.

Systematycznie – od kilku miesięcy - w parafii ks. Staszaka niszczone są zamontowane wzdłuż żółtego szlaku z Przełęczy Tąpadła na szczyt Ślęży stacje Drogi Krzyżowej. Sprawcy nie ujęto. Do tej pory parafia na własny koszt naprawiała zdewastowane kapliczki.

Warto na koniec dodać, że próba podpalenia  świątyni w Sulistrowiczkach, to drugi w odstępie kilku dni, tego rodzaju akt bandytyzmu na Dolnym Śląsku. Wcześniej ujęci już przez policję podpalacze próbowali spalić świątynię prawosławną przy ul. św. Mikołaja we Wrocławiu.

Znieważanie, grożenie, wandalizm, powtarzalność tych samych aktów bandytyzmu - trudno wyobrazić sobie takie działania w normalnie funkcjonującym państwie prawa. W Niemczech, Holandii czy USA – po prostu nie mogłyby mieć miejsca. Ale póki co, u nas mogą. Pocieszająca w tym wszystkim jest reakcja wiernych, z którymi rozmawiałem w niedzielne popołudnie. Ludzie są z jednej strony są  zaszokowani, z drugiej mają świadomość genezy takich  działań. Bezbłędnie operują tytułami gazet i stacji telewizyjnych, z których wychodzi jad.

 

CZYTAJ TAKŻE:

"wSieci": Brunatne pióra. "Kościołowi wytoczono wojnę do złudzenia przypominającą nazistowską jatkę z końca lat trzydziestych XX wieku"

Uzbrojony mężczyzna wtargnął na plebanię i chciał strzelać do księdza! Oto skutki antyklerykalnej nagonki! Jaki będzie kolejny krok?

TYLKO U NAS! To już nie tylko nagonka medialna! Atak na parafię na warszawskim Ursynowie - obrażanie księży, przebijanie opon

LIST dziennikarzy do DZIENNIKARZY: "Wzywamy nasze Koleżanki i Kolegów z największych mediów do zaprzestania histerycznej kampanii nienawiści skierowanej przeciwko Kościołowi w Polsce"

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------

Polecamy wSklepiku.pl:"Niezłomni ludzie kościoła. Sylwetki. Kościół w okowach"

autor:Jan Żaryn

Niezłomni ludzie kościoła. Sylwetki. Kościół w okowach

Studio TV