Schetyna przegrywa wybory z Protasiewiczem i oskarża: "Było więcej głosów niż wydanych kart!" Afera w dolnośląskiej Platformie?!

Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Fot. PAP/Maciej Kulczyński

Wielka klęska Grzegorza Schetyny. W drugiej turze wyborów na szefa dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej były wicepremier przegrał głosowanie ze swoim konkurentem Jackiem Protasiewiczem stosunkiem głosów 194:205. Oznacza to, że Schetyna traci przywództwo w dolnośląskich strukturach PO.

Po ogłoszeniu wyników powiedział w rozmowie z TVP Info:

Było więcej głosów niż wydanych kart.

Wybory poprzedziło wielkie zamieszanie związane z głosowaniem. 200:199 - takim stosunkiem głosów Jacek Protasiewicz wygrał głosowanie na szefa dolnośląskich struktur Platformy Obywatelskiej. Taki wynik oznaczał jednak, że Protasiewicz nie uzyskał bezwzględnej większości głosów, w związku z czym konieczne było powtórzenie głosowania.

Rezultat ten wydaje się sporą niespodzianką - większość komentatorów i samych polityków PO stawiało na zwycięstwo kontrkandydata - Grzegorza Schetynę, obecnego szefa dolnośląskich struktur PO i pierwszego wiceprzewodniczącego partii.

Jestem gotów zrezygnować z kandydowania i proszę Grzegorza, żeby też zrezygnował, żebyśmy mieli jednego kandydata - ministra Zdrojewskiego

- powiedział Protasiewicz. Schetyna nie zgodził się na tę propozycję.

Ponad czterystu delegatów wysłuchało wcześniej wystąpień obu kandydatów. Obaj przekonywali, że mają receptę na rozwój Platformy.

lw, tvp, PAP

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych