"wSieci" ujawnia nieznane zdjęcie ze Smoleńska: premier Tusk z Putinem w znakomitych humorach! Wraz z najnowszym numerem także film "Polacy"

Foto. wSieci
Foto. wSieci

Już w poniedziałek, 28 października, w kioskach pojawi się nowy numer tygodnika "wSieci", a w nim - w cenie pisma - dodatek specjalny: film "Polacy" poświęcony naukowcom zajmującym się badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej!

CZYTAJ WIĘCEJ: "Gdy Ojczyzna jest w potrzebie, wyrusza się nawet z najdalszych zakątków świata" - już w poniedziałek film "Polacy" w tygodniku "wSieci"

"wSieci" na okładce pisma ujawnia niepublikowane dotąd zdjęcie premiera Tuska i Władimira Putina, które zostało wykonane tuż po smoleńskiej tragedii.

Obrazy z tego spotkania, jakie dotychczas znaliśmy,pokazywały premiera Tuska i Władimira Putinaw pozach żałobnych. Jak jednak wynika z ujawnionej przez nas fotografii,nie jest to właściwy opis nastroju obu panów w tym tragicznym dla Polski momencie.Kiedy poznamy prawdę o wydarzeniach,które doprowadziły do kwietniowej tragedii?

- pytają autorzy "wSieci".

Bracia Karnowscy tym razem rozmawiają z abp. Józefem Michalikiem, który twardo i zdecydowanie potępia wszelkie pedofilskie przypadki wśród duchownych i zapowiada ostrą reakcję.

Udowodniony przypadek pedofilii musi oznaczać relegowanie ze stanu kapłańskiego. Dla kogoś, komu udowodniono takie czyny, nie ma miejsca w kapłaństwie. Takie właśnie mechanizmy reagowania przewidują nowe przepisy opracowane przez polski Kościół. (...) Modlę się często za tych, którzy zadają cierpienia Kościołowi i ludziom Kościoła, za redaktorów, których gazety czynią wiele zamętu w relacji do prawdy, która ma formować sumienia.

- podkreśla abp. Michalik.

Marek Pyza w swoim tekście podsumowującym II Konferencję Smoleńską analizuje krok po kroku wykłady i prezentacje zaprezentowane przez naukowców w trakcie dwóch konferencyjnych dni:

W ciągu dwóch dni podano ogrom argumentów, pod którymi ekipa rządząca i wyznaczeni przez nią specjaliści od smoleńskiej propagandy z dawnej komisji Millera, a dzisiejszego zespołu Laska, i prokuratorzy wojskowi z generalnym na czele powinni schować się w gabinetach – by po cichu spakować swoje rzeczy – a następnie bezpowrotnie je opuścić. (...) Ktoś powie – wnioski konferencji to w większości pytania i poszlaki. To prawda, ale wskazujące na istotne dziury w oficjalnych ustaleniach i każące weryfikować fundamentalne tezy. W wielu miejscach błędy są już nie do naprawienia. Na razie siła medialnej propagandy pozwala jeszcze tej ekipie na nieliczenie się z głosem środowiska naukowego, ale to tylko kwestia czasu

- pisze redaktor naczelny portalu wPolityce.pl.

Z kolei Piotr Skwieciński zastanawia się nad coraz wyraźniejszym sojuszem Leszka Millera i Donalda Tuska:

Rząd Tuska z Millerem to scenariusz trwania. Scenariusz konserwacji, a często i intensyfikacji wszystkich najgorszych elementów rządów Platformy.Czy ten scenariusz się zrealizuje?

- pyta Skwieciński i próbuje odpowiedzieć na to pytanie, zaglądając za kulisy negocjacji obu liderów.

Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych Krzysztof Koehler w swoim eseju powraca do "Dziadów" Adama Mickiewicza i analizuje wpływ tej lektury na postawy Polaków:

Wyjątkowość „Dziadów” polega na tym, że Mickiewicz opisał w nich działanie polskiej zasady:wspólnoty doświadczenia żywych i już umarłych. (...) Świat jest znacznie głębszym bytem. Świadczymy o tym tu, u nas, w Polsce,odwiedzając groby zmarłych. Nawet jeśli te odwiedziny niezdarnie i niezauważalnie (podobnie jak wiara wielu z nas) przekształcają się w tradycję czy martwy rytuał. Rytuał nigdy nie jest jednak martwy. Póki czyścimy nagrobki i stawiamy świeczki, póty będziemy świadczyć o tej zasadzie. I o jej obowiązywalności

- podkreśla były dyrektor TVP Kultura.

Piotr Zaremba analizuje poczynania Lecha Wałęsy i tego, jak zostanie zapisany na kartach historii.

„Wałęsa był i zarazem nie był żartem historii” – tak mówił Lech Kaczyński, próbując bronić zbiorowej legendy „S”. Świadomość komplikacji wcale nie musi oznaczać gotowości do mechanicznego kompromisu.Semka ma żal do Wałęsy, że z symbolu wyzwania rzuconego właścicielom PRL stał się„agresywnym rzecznikiem tych, którzy uważają się za wyłącznych właścicieli III RP”. Nie tylko podzielam też żal, ale wierzę, że można na nim fundować wątłą nadzieję na moralną rewolucję

- pisze publicysta.

A oprócz tego dużo, dużo więcej do czytania, między innymi rozmowa z Bogusławem Lindą, kulisy programu "Bliżej", stałe rubryki Doroty Łosiewicz i duetu Mazurek/Zalewski oraz felietony Krzysztofa Feusette'a, Łukasza Warzechy, Roberta Mazurka, Wiktora Świetlika, Jana Pietrzaka oraz prof. Andrzeja Zybertowicza.

Polecamy!

Okładkowe zdjęcie w większej rozdzielczości:

svl

PARTNER WYDANIA:

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------
Polecamy wSklepiku.pl:"wPolityce.pl Polska po 10 kwietnia 2010 r."

autorzy:Artur Bazak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Paweł Nowacki, Izabella Wierzbicka.


wPolityce.pl Polska po 10 kwietnia 2010 r.

W książce znalazły się analizy publicystów oraz wzruszające wspomnienia Czytelników związane z wydarzeniami z 10 kwietnia 2010 roku. Teksty w niej zawarte pozwalają zrozumieć, co tak naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku.

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...