W jutrzejszym numerze tygodnika młodej Polski, między innymi sensacyjna analiza mecenas Marii Szonert-Biniendy, dodatek „Mali siecioholicy” – co robić, kiedy dziecko uzależnia się od komputera oraz stałe felietony Mazurka, Pietrzaka, Świetlika.
Tematem tygodnia jest sensacyjna analiza autorstwa mecenas Marii Szonert-Biniendy dotycząca katastrof lotniczych, w których zginęły ważne osobistości.
Przykłady katastrof lotniczych, w których ginęli przywódcy państw bądź organizacji międzynarodowych stawiają ważne pytania o Smoleńsk. Warto przeanalizować najważniejsze przypadki takich katastrof, do których doszło w warunkach pokojowych, w celu spojrzenia na katastrofę smoleńską w historycznym kontekście analogicznych przypadków
– pisze mecenas Maria Szonert-Binienda. Obrazując kontekst polityczny wydarzeń w poszczególnych krajach, efekty śledztw dotyczących katastrof autorka stwierdza:
Okazuje się, iż wszystkie opisane powyżej katastrofy były wynikiem zamachu. Do wszystkich doszło w kontekście brutalnej i bezwzględnej walki politycznej, wszystkie miały wielki ciężar gatunkowy i w sposób istotny wpłynęły na bieg wydarzeń.
I dodaje:
Nieprawidłowości występujące w prowadzeniu śledztwa zaraz po katastrofie świadczyły o udziale w zamachu strony kontrolującej śledztwo.
Bracia Karnowscy rozmawiają z prof. Witoldem Kieżunem, wybitnym ekonomistą, byłym ekspertem ONZ, żołnierzem AK, uczestnikiem powstania warszawskiego, więźniem sowieckim łagrów, który mówi:
Straciliśmy własny potencjał gospodarczy, Polska wymiera i emigruje. Dziś tylko jedno leży mi na sercu: żeby Polacy się przebudzili. Bo nie o taką Polskę walczyłem.
Korespondent z Londynu Andrzej Świdlicki, przypomina Krystynę Skarbek, znaną też jako Christine Granville i Pauline Armand. Pod koniec października zostanie opublikowana jej przetłumaczona z angielskiego, napisana przez Clare Mulley biografia „Kobieta szpieg: Polka w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”.
Redakcja „wSieci” przygotowała także dla czytelników dodatek specjalny „Mali siecioholicy” – co robić, jak reagować, gdy dziecko uzależni się od komputera, w nim między innymi rozmowa z Martą Dzitkowską, psycholog dziecięcą z poradni SENSiTy, która radzi, by:
Interesować się dzieckiem. Stawiać granice. Dawać dobry przykłada. Dobrze zarządzać czasem, np. wprowadzając plan dnia czy tygodnia. Zdecydowanie lepiej, aby dziecko miało częsty dostęp, ale krótkotrwały niż np. komputerową sobotę i granie bez limitu cały dzień. Ze względu na ekspozycję na bodźce niewskazane jest korzystanie z komputera dłużej niż przez dwie godziny dziennie.
W stałym dodatku „wSieci Kultury” między innymi fragmenty książki Katarzyny Dowbor „Mężczyźni mojego życia”, która lada dzień trafi do księgarń oraz rozmowa z liderem grupy Raz, Dwa, Trzy – Adamem Nowakiem.
Na czytelników czekają również stałe rubryki między innymi Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej.
-----------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------
Polecamy wSklepiku.pl:"wPolityce.pl Polska po 10 kwietnia 2010 r."
autorzy:Artur Bazak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Paweł Nowacki, Izabella Wierzbicka.
W książce znalazły się analizy publicystów oraz wzruszające wspomnienia Czytelników związane z wydarzeniami z 10 kwietnia 2010 roku. Teksty w niej zawarte pozwalają zrozumieć, co tak naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/169058-w-najnowszym-numerze-tygodnika-wsieci-sensacyjny-raport-cztery-katastrofy-cztery-zamachy-i-pytanie-o-smolensk