Kolejne przykre poreferendalne przebudzenie

fot. Paweł Supernak
fot. Paweł Supernak

Pęka kolejna mydlana bańka Hanny Gronkiewicz- Waltz. Tym razem ws. metra. Za pieniądze unijne z budżetu na lata 2014-2020 uda się zbudować tylko 6 stacji drugiej linii metra. Po trzy stacje metra na Targówek i trzy na daleką Wolę.

Taką informację usłyszeli radni z miejskiej komisji infrastruktury.Tymczasem jeszcze niedawno ratusz zakładał, że pieniędzy wystarczy na całą II linię. Jak informuje portal gazeta.pl o planach rozbudowy II linii metra poinformował radnych Jerzy Kulik, dyrektor miejskiego Biura Rozwoju Miasta. Jak czytamy w relacji Kulik powiedział, że teraz toczy się walka o pieniądze na inwestycję z nowej perspektywy unijnej na lata 2014-2020. Zaznaczył, że w tych latach najprawdopodobniej uda się rozbudować metro o sześć stacji - trzy na Targówek i trzy na daleką Wolę. Ta rozbudowa nazywana jest w skrócie "3+3". Trwa  właśnie projektowanie tych stacji.

- Jest mało prawdopodobne, by w nowej perspektywie unijnej w przypadku II linii metra udało się zbudować coś więcej niż "3+3"

- stwierdził dyrektor Kulik.

Tymczasem jak przypomina portal jeszcze niedawno władze miasta zakładały, że za pieniądze z budżetu Unii na lata 2014-2020 uda się ukończyć całą II linię. Tak liczył kilka tygodni temu wiceprezydent Michał Olszewski. Z kolei kilka dni temu dla portalu www.transport-publiczny.pl podobnie wypowiadał się wiceprezydent Jacek Wojciechowicz.

Docelowo metro na zachodnich krańcach Warszawy ma dotrzeć do Chrzanowa, a w prawobrzeżnej Warszawie na Bródno lub na Białołękę. Trwają właśnie analizy, gdzie dokładnie należałoby usytuować stację końcową. Odpowiedź ma być znana w listopadzie. Z ostatnich wypowiedzi wynika jednak, że metro dotrze tam dopiero za wiele lat.

Cóż, kampania się skończyła. Można zacząć mówić prawdę...

ansa/gazeta.pl

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...