Warto zobaczyć dzisiejszy mecz reprezentacji Anglii i Polski. Co prawda nasi piłkarze nie mają już szans na awans do mistrzostw świata, ale spotkanie może okazać się bardzo interesujące z zupełnie innego powodu.

Na meczu pojawi się niemal dwadzieścia tysięcy polskich fanów. Kibice przygotowali specjalną niespodziankę - chcą oddać hołd polskim lotnikom, którzy podczas II wojny światowej walczyli w Bitwie o Anglię. Na początku spotkania zostanie zaprezentowana wielka flaga o powierzchni 400 metrów kwadratowych z biało-czerwoną szachownicą.

W momencie walki piłkarskiej Polski z Anglią pokażemy flagę i oddamy hołd naszym lotnikom, jak również pokażemy Wielkiej Brytanii, że jesteśmy w tym kraju nie od dzisiaj i również potrafimy się zaznaczyć w sposób bardzo pozytywny i w historii, i mam nadzieję w przyszłości

- mówi w rozmowie z rmf fm Dagmara Chmielewska ze stowarzyszenia Hurricane of Hearts, organizatora akcji.

Chmielewska dodaje, że przedstawiciele stowarzyszenia spotkali się z życzliwą reakcją żołnierzy:

Spotkaliśmy się z żołnierzami - nawet z tymi z Dywizjonu 303. Spotkaliśmy się z nimi podczas rozmowy o naszym pomyśle i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Dostaliśmy bardzo dobrą lekcję historii. Kombatanci cieszą się i czują ogromną satysfakcję, że młoda Polonia o nich pamięta, myśli i wprowadzi ich również na trybuny meczu Anglia - Polska

- przekonuje.

Trzymamy kciuki zarówno za inicjatywę kibiców, jak i postawę piłkarzy. Może choć w ostatnim meczu eliminacji dadzą fanom powody do radości. Początek spotkania o godzinie 21:00. Mecz można obejrzeć na antenach TVP i Polsat Sport.

lw, tvpinfo, rmf24.pl