Czy warszawiaków będzie stać na Warszawę? Czy jest prawdą, że w 2015 r. płatny będzie wjazd do centrum?

Hanna Gronkiewicz-Waltz na święcie Saskiej Kępy. Fot. profil prezydent Warszawy na Facebooku
Hanna Gronkiewicz-Waltz na święcie Saskiej Kępy. Fot. profil prezydent Warszawy na Facebooku

Nie tylko profesorowie są dziś coś winni Warszawie i warszawiakom i choć osobiście mam jak najgorsze doświadczenia z prof. H. Gronkiewicz-Waltz - dziś prezydentem Warszawy, która nie dotrzymuje danego słowa, zwłaszcza gdy zadzwoni telefon z politycznej centrali - to niewątpliwie byłoby o czym debatować, gdy idzie zarówno o przeszłość jak i przyszłość naszego miasta.

Nie tylko ci, którzy za 8 dni pójdą na warszawskie referendum, ale zwłaszcza ci, którzy jeszcze się wahają, chcieliby z pewnością poznać odpowiedź Pani Prezydent HGW na następujące pytania:

- Czy jest prawdą, że już w nieodległej przyszłości, zarówno warszawiacy jak i tzw. "słoiki" będą musieli płacić 15 zł za wjazd do centrum miasta, jak i wnosić opłaty za korzystanie z wybranych elementów układu drogowego, czyli np. mostów, wiaduktów i tuneli?

- Czy obecne władze Warszawy pod czujnym okiem Pani Prezydent rozpatrują wprowadzenie tego typu opłat i to już od 2015r.?

- Czy jest prawdą, że owe opłaty są zawarte w oficjalnym dokumencie przygotowanym przez władze stolicy o nazwie "Strategia zrównoważonego rozwoju transportu dla Warszawy od 2015 r.?

Czy i tak do już horrendalnie wysokich kosztów utrzymania warszawiaków dojdą nowe, niebagatelne wydatki? Czy będziemy musieli dodatkowo dopłacać do wizyty w centrum stolicy? Przecież już dziś koszty czynszów i koszty funkcjonowania małego i średniego biznesu, w tym zwłaszcza handlu i usług w Warszawie są porównywalne, a często nawet wyższe niż w niektórych stolicach znacznie zamożniejszych od nas państw Unii Europejskiej. Czy aby, na pewno powinniśmy płacić dodatkowo za wjazd do centrum miasta, by ujrzeć obraz zaniedbanej i zdewastowanej centralnej ulicy Warszawy, ul. Marszałkowskiej, kiedyś prawdziwej wizytówki naszego miasta?

Warto by wiedzieć czy władze miasta zamierzają zlikwidować większość warszawskich bazarów, ulubionych miejsc zakupów warszawiaków, nie tylko żywnościowych.

Warto by to wszystko wiedzieć przed referendum - czy rzeczywiście takie pomysły w stylu Min. Finansów J. V. Rostowskiego zalęgły się na dobre w głowach włodarzy naszego miasta, na czele z Prezydent H. Gronkiewicz-Waltz. I choć słowa piosenki Grzesiuka mówią "Nie masz cwaniaka, nad warszawiaka" to dziś warszawiak chce być przezorny, dobrze poinformowany i mieć prawdziwego gospodarza w mieście, nie tylko od referendalnego święta.

 

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych