NASZ NEWS. Polskę w Finlandii promuje„Pokłosie”! Darmowe projekcje firmuje ambasada RP. W kolejnym odcinku „Nasze matki, nasi ojcowie”?

fot. wPolityce.pl
fot. wPolityce.pl

Czy film przedstawiający Polaków jako opętaną antysemityzmem tłuszczę, która w finałowej scenie krzyżuje człowieka na drzwiach od stodoły, ma stanowić wizytówkę naszego kraju za granicą? Najwyraźniej do takiego wniosku doszła ambasada RP w Helsinkach.

Placówka anonsuje Tygodnie Filmów Polskich w największych fińskich miastach. Jednym z punktów programu jest darmowy pokaz „Pokłosia”. Film zyskał nawet fiński tytuł - „Odelma”. Projekcje zaplanowano w Helsinkach, Lahti, Kouvola, Oulu, Tampere i Turku.

Znalezienie się powyższego filmu w repertuarze Tygodni Filmów Polskich musi budzić oburzenie, bowiem zamiast promować polską kulturę, utrwala fałszywe stereotypy o polskim antysemityzmie. Jednym z zadań polskiej dyplomacji jest budowanie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków. Niestety promowanie filmu „Pokłosie” stoi w sprzeczności z realizowaniem tego celu

- zauważa Kacper Sakowicz, nasz czytelnik studiujący w Finlandii.

To nie pierwszy taki przypadek. W maju „Pokłosie” wyświetlano było w Niemczech pod patronatem ambasady RP w Berlinie i konsulatu w Hamburgu.

Pozostaje czekać, kiedy polska dyplomacja włączy do programu „promocyjnych” projekcji produkcję ZDF „Nasze matki, nasi ojcowie”.

CZYTAJ TEŻ: "Pokłosie" - film pod patronatem Ambasady RP w Berlinie i Konsulatu w Hamburgu

JUB

 

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...