Białoruski prezydent w wywiadzie dla kazachskiej stacji TV K24 KZ wdał się w rozważania na temat ładu światowego, porównując USA do hitlerowskich Niemiec.
Obama jak Hitler
„Popatrzcie co sobie wymyślili. Amerykański naród (jako historyk nie mogę tego zrozumieć, co to w ogóle za naród) przyswoili sobie przekonanie o swojej wyjątkowości” – podkreślił Łukaszenka, komentując oświadczenia białoruskiego prezydenta Barak Obamy nt. wyjątkowej roli narodu amerykańskiego na arenie międzynarodowej.
„My z tą „wyjątkowością” mieliśmy do czynienia w połowie ub. wieku, i to kosztowało życie 50 mln. ludzi. To wszytko więc pachnie czymś bardzo niedobrym” – dodał.
Obama z biednych warstw społecznych
Białoruski lider szczególnie skupił się na pochodzeniu amerykańskiego prezydenta „Poraziły mnie słowa Obamy. Jeszcze całkiem niedawno czarnoskórzy w Ameryce byli niewolnikami, a teraz (mówią – red.) o jakiejś wyjątkowości. Nigdy nie myślałem, że człowiek pochodzący z tych biednych warstw społecznych, może się posługiwać taką retoryką.”
"Niestety wasi, nasi i rosyjscy demokraci nie zauważają, o czym mówi ich pan" - Łukaszenka nie omieszkał skrytykować przeciwników autorytarnych reżimów w krajach b.ZSRR należących obecnie do Unii Celnej.
Asad „bardzo dobry, zadziwiająco inteligentny człowiek”
Łukaszenka ciepło się wypowiadało swoich obecnych i byłych kolegach dyktatorach. Baszar al.-Asad to według niego „zadziwiająco inteligentny i porządny człowiek, bardzo doby człowiek”. „Nieźle znam Syrię, są tam bardzo dobrzy , patriotyczni ludzie, będący zwolennikami swojego kierownictwa” – podkreślił w wywiadzie.
Białoruski prezydent jest przekonany, że ingerencja USA i NATO w wewnątrz-syryjski konflikt „niczym dobrym się nie skończy”.
„Wszystko już widziałem: od Saddama Husajna do libijskiego prezydenta Muammara Kaddafiego. Jednego powiesili, drugiego na pal wbili, rozszarpali. I w Egipcie bunt, obalili (prezydenta – red.) i leży jak głąb kapuściany– cierpi w szpitalu chory człowiek, co on takiego zrobił” – przejmował się losem arabskich przywódców lider Białorusi.
Jb/Biełsat
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/167704-lukaszenka-obama-z-nizin-spolecznych-asad-bardzo-dobry-czlowiek
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.