Nie dla bankowej egzekucji! Nie dla BTE! Podejmij walkę, poprzyj inicjatywę w parlamencie, nie daj się strzyc jak owca

fot. PAP/Rafał Guz
fot. PAP/Rafał Guz

Wyeliminować Bankowy Tytuł Egzekucyjny (BTE), przywilej banków zapisany dotąd w polskim prawie! Byłaby to zmiana ustrojowa, gdyż to właśnie banki, dodajmy w przewadze zagraniczne, dysponują w Polsce realną władzą.

Emanacją tego stanu rzeczy jest dzisiejszy skład Rady Gospodarczej przy Premierze RP. Większość jej członków wiąże swą przyszłość z interesami ponadnarodowych instytucji finansowych. Słuszność ma prof. Witold Kieżun, gdy podnosi alarm, iż obecna władza zarządza kolonią. Bo jak inaczej czytać słowa zausznika premiera, szefa Rady Gospodarczej, Jana Krzysztofa Bieleckiego, gdy twierdzi, że my Polacy musimy godzić się z sytuacją, w której niskie płace dalej i przez długie lata stanowić będą przewagę konkurencyjną polskiej gospodarki.

Pomijam prowokacyjny charakter i głupotę takiej tezy. Bo przecież n/p Chiny startowały przed 25 laty z niskiego poziomu rozwoju. Gdzie są dzisiaj? Doganiają USA i Niemcy w ilości rejestrowanych patentów i siedzą na największych rezerwach walutowych na świecie.

Kiedy przed kilkunastu laty, Bielecki, jako premier, zabierał się za prywatyzację banków, twierdził, że Polacy zdani są na zagraniczny kapitał, bo własnego nie posiadają. Czy ten obcy kapitał zapewnił dobrobyt i miejsca pracy? Czy odwrotnie pozbawił godności i wiary w przyszłość? I wypchnął wielu spośród nas na emigrację. To gorzkie pytania i odpowiedzi. Stanowią jednak o naszej przyszłości.

O szkodzie jaką wyrządza polskim przedsiębiorcom BTE mówiłem na forum Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Demokratycznego Państwa Prawa w Sejmie RP. Wielokrotnie pisałem na ten temat, ostatnio, relacjonując losy poprawek do Prawa Bankowego przedstawionych przez trójkę posłów Prawa i Sprawiedliwości, które eliminują zapisy o BTE z polskiego obiegu prawnego.

CZYTAJ: Opozycja wygrała ważne głosowanie. Bankowy Tytuł Egzekucyjny może zostać wyeliminowany z obiegu prawnego w Polsce!

Czy nieco wcześniej:
Rzeź polskich przedsiębiorców. Bankowy Tytuł Egzekucyjny umożliwia bezprawie

Procedura w Sejmie RP trwa. Nie sposób taić, że podobne inicjatywy w ciągu ostatnich 24 lat kończyły się fiaskiem. Może tym razem jednak się uda. Zależy to między innymi od naszego poparcia, a to można wyrazić wchodząc na stronę:

Nie dla BTE!

i klikając „Lubię”, czy też przytaczając konkretne przykłady zgubnego działania BTE. Jak wpis prezesa Stowarzyszenie Poszkodowanych Przez Opcje Walutowe: „Trudne do uwierzenia, ale to nie żart - 100% BTE jakie wystawiły banki przedsiębiorcom w sprawach tzw. opcyjnych, a które zostały zatwierdzone przez sądy i zostały opatrzone "klauzulą wykonalności" wydano na podstawie ... rozmów telefonicznych między pracownikami banków, a przedsiębiorcami. W 2009 roku banki wystawiły ponad 700 tys BTE !!!! ( dane Związku Banków "Polskich")” Od siebie dodam, że już w następnym roku liczba wystawionych BTE przekroczyła 1 milion, a w bieżącym roku najprawdopodobniej przekroczy 1,5 miliona.

Poza przedsiębiorcami pole do popisu mają klienci indywidualni banków, a pośród nich „frankowicze” - właściciele mieszkań kupionych pod kredyt we frankach szwajcarskich.

CZYTAJ: Frankowicze nabici na opcje. Kolejne karty kredytowe i kredyty na spłacenie starych długów już nie wystarczają...

Przed kilku dniami, jeden z „frankowiczów” wniósł przed sądem w Krakowie sprawę o unieważnienie umowy kredytowej. Oczywiście grozi mu egzekucja na podstawie BTE.

Czyż nie jest oczywistym, że BTE, opcje i kredyty w obcych walutach są narzędziem brutalnego drenażu naszych kieszeni i gospodarki narodowej?

Podejmij walkę, poprzyj inicjatywę w parlamencie, nie daj się strzyc jak owca!

Więcej informacji na unicreditshareholders.com

 

 

----------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------

Uwaga!

TYLKO U NAS, wSklepiku.pl, możesz kupić bardzo atrakcyjne gadżety z logotypem wPolityce.pl!

Polecamy i zapraszamy!

Zestaw toreb zakupowych wPolityce.pl

Zestaw toreb zakupowych wPolityce.pl

Kubek wPolityce.pl

Kubek wPolityce.pl

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...