Kaja Godek dziękuje. "Dziś większość posłów opowiedziała się za zabijaniem chorych dzieci ale dobre owoce naszej kampanii zobaczymy wkrótce"

Przyjaciele!

Dziś większość posłów opowiedziała się za zabijaniem chorych dzieci. Widziałam jednak, że ogrom pracy, którą wykonaliście potrząsnął skostniałymi umysłami i sercami. Jestem przekonana, że w przyszłości zobaczymy wiele owoców Naszego wspólnego dzieła.

Dlatego najpierw chcę wszystkim Wam - wolontariuszom, osobom, które podpisały się pod projektem, modliły i które uświadamiały posłów oraz darczyńcom i celebrytom najgoręcej podziękować. W sposób szczególny dziękuję osobom niepełnosprawnym i rodzicom chorych dzieci, którzy doświadczyli szykan ze strony lekarzy, namawiania do aborcji czy też po prostu dyskryminacji ze względu na stan zdrowia. Wasze osobiste świadectwa uświadamiają innym jak wiele bólu zadaje ludziom obecne prawo i motywują coraz większe rzesze ludzi do walki o zmianę tych haniebnych zapisów. Wy wszyscy zdaliście egzamin z człowieczeństwa - okazaliście się ludźmi wrażliwymi na los dzieci i potrafiliście zobaczyć w niepełnosprawnym człowieka

.kaja kopacz

Przepraszamy, że nie udało się zrobić więcej, ale cieszymy się z tego, co udało się zrobić. W Wysokiej Izbie pojawiły się zalążki dyskusji, chociaż ostatecznie projekt trafił do śmietnika. Mimo iż wielu posłów okazało się ludźmi sumienia, w Sejmie wygrało dziś partyjniactwo, a nie obywatele.

Nie zaprzestaniemy jednak walczyć o życie. Postulat pełnej ochrony dzieci będzie wracał, czy to poprzez inicjatywy ustawodawcze czy kampanie społeczne.

martynka10

Na koniec dziękujemy również wielu organizacjom, które w ramach swoich struktur zbierały podpisy. Mogliśmy doświadczyć osobiście, jak ta wielka sprawa jednoczyła ludzi ponad podziałami. Nieocenione posługi oddały także przyjazne media, które niestrudzenie promowały akcję drukując karty do podpisów, publikując artykuły czy wywiady. Dzięki Wam o tej kampanii dowiedziało się wielu tych, którym leży na sercu los chorych dzieci.

Tak jak wspomniałam, dobre owoce tej kampanii zobaczymy wkrótce. Dziś nie interesowała posłów wola obywateli. Bądźmy jednak pewni, że w niedalekiej przyszłości stanie się to, czego chce naród.

Kaja Godek

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.