„Walka o prawdę” Leszka Żebrowskiego. Tę książkę powinien przeczytać każdy Polak!

Skąd dokładnie wzięło się określenie „Żołnierze Wyklęci”? Który z przywódców międzynarodowego ruchu komunistycznego i w jakim kontekście na wiele lat przed amerykańskimi lewakami używał pojęcia „poprawność polityczna”? Jak dowódcy Armii Ludowej określali w wewnętrznych dokumentach własnych podwładnych? Który z przywódców reżimu PRL proponował, by władza ludowa wykorzystała do wyeliminowania swych przeciwników poniemieckie krematoria? Kto naprawdę mordował w czasie wojny Żydów ukrywających się w lasach? Jak tuszowano zbrodnie popełniane przez komunistów i ich sojuszników? Jaką rolę w aparacie komunistycznym odgrywali przedstawiciele mniejszości narodowych? Którzy z lewicowych „historyków” pisali propagandowe „dzieła” zakłamujące naszą najnowszą historię? Jakimi metodami komuniści przejmowali polską naukę? W sprawie której zbrodni UB u Stalina interweniował Winston Churchill? Który „autorytet” III RP pisał paszkwile na temat ks. Fertaka, represjonowanego przez komunistów kapelana podziemia niepodległościowego? W archiwach jakiej państwowej instytucji „poprawiano” źródła dotyczące relacji polsko-żydowskich czasów wojny? Na którym z byłych parlamentarzystów SLD ciążyły zarzuty związane z mordami na Żydach popełnionymi przez jego formację? Co po 1989 roku robią spadkobiercy Komunistycznej Partii Polski, Informacji Wojskowej i Urzędu Bezpieczeństwa? W której z gazet pracuje najwięcej potomków komunistycznych dygnitarzy?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z najnowszą historią Polski można będzie już niebawem znaleźć w wydanej pod honorowym patronatem Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, a także patronatem m.in. miesięcznika „wSieci Historii” najnowszej książce Leszka Żebrowskiego pt.: „Walka o prawdę. Historia i polityka”. Publikacja stanowi zbiór jego artykułów, które podzielono na pięć wątków tematycznych. Znajdują się w niej teksty przełomowe, często po raz pierwszy poruszające wiele nieznanych wcześniej faktów.

Sporo stron badacz poświęcił działalności konspiracji komunistycznej lat 1942-1945, szczegółowo opisując genezę powstania Gwardii-Armii Ludowej i Polskiej Partii Robotniczej. Cytując liczne dokumenty i relacje świadków, precyzyjnie wylicza on zbrodnie popełniane przez GL-AL na Polakach i Żydach, w tym także i te przypisywane potem żołnierzom AK i NSZ. Przypomina również PRL-owskie narracje na temat tych wydarzeń. Z nazwiska wymienia historyków, którzy na zamówienie władzy ludowej tworzyli niejako „na nowo” historię II wojny światowej, całkowicie nie przejmując się przy tym rzeczywistym przebiegiem opisywanych przez nich zdarzeń.

W książce cytowane są w całości skrywane przez dziesięciolecia dokumenty takie jak opracowany przez komunistów plan „strzelania w plecy” Powstańcom Warszawskim oraz sprawozdanie gen. „Montera” dotyczące faktycznego udziału AL w  Powstaniu. Żebrowski porusza też wciąż mało znany temat partyjnych oddziałów partyzanckich PPR, które podszywając się pod WiN lub NSZ/NZW dokonywały zbrodni na ludności cywilnej w latach powojennych.

Autor zajął się również zapomnianymi zbrodniami Urzędu Bezpieczeństwa m.in. mordem popełnionym na kilkunastu młodych ludziach w Siedlcach czy represjami wobec prof. Mariana Grzybowskiego, światowej sławy dermatologa, który miał „popełnić samobójstwo” w siedzibie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. Koszykowej. Żebrowski demaskuje kłamstwa ekipy, która zastąpiła go na akademii medycznej i odkrywa jej powiązania z UB.

Następne artykuły dotyczą m.in. drugiego dna pogromu kieleckiego czy procesu ks. Kazimierza Fertaka. Przy tej okazji badacz przypomina paszkwile, jakie ukazywały się w reżimowej prasie na temat duchownego. Kolejny rozdział książki poświęcony został relacjom polsko-żydowskim. Autor demaskuje kłamstwa zachodnich „historyków” oskarżających Armię Krajową o udział w Holocauście. Ujawnia faktyczny przebieg rzekomego mordu na uciekinierach z warszawskiego getta, którego dokonać mieli polscy partyzanci. Pochyla się także nad zapomnianymi już nieco wydarzeniami z Ejszyszek i głośną przed laty relacją prof. Yaffy Eliach, która twierdziła, że w miejscowości tej Polacy dokonali zbrodni na ludności żydowskiej.

W kolejnej części publikacji możemy przeczytać stworzoną na podstawie konkretnych danych statystycznych, odrzucającą proste schematy i narosłe przez lata mity analizę udziału mniejszości narodowych w ruchu komunistycznym i aparacie represji Polski Ludowej. Ostatnim artykułem zamieszczonym w książce jest tekst słynnego referatu „Ludzie UB – trzy pokolenia” wygłoszonego przez Żebrowskiego w 1993 roku, na konferencji „Dekomunizacja, a rzeczywistość”, którą zorganizował w Sejmie Antoni Macierewicz. Wystąpienie to spotkało się z brutalnym atakiem strony lewicowo-liberalnej.

Przedmowę do książki „Walka o prawdę” napisał Mariusz Marasek. Autorem wstępu jest dr Krzysztof Kawęcki. Pozytywną rekomendację publikacji wystawił również Tadeusz M. Płużański, który w swej opinii stwierdził, że:

takie książki, podważające komunistyczne agitki Heleny Michnik czy Marii Turlejskiej, są niezbędne.

 

Premiera książki odbędzie się podczas zorganizowanego przez Żoliborski PiS oraz Stowarzyszenie KoLiber spotkania z Leszkiem Żebrowskim  w czwartek 3 października 2013 roku o godz. 19 w Domu Rekolekcyjnym „AMICUS” przy ul. Hozjusza 2 w Warszawie (przy Kościele Św. Stanisława Kostki, nieopodal Placu Wilsona). Będzie tam można nabyć książkę w cenie promocyjnej. Zachęcam do udziału!

 

-----------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------

Uwaga!

TYLKO U NAS,w sklepie wSklepiku.pl,możesz jeszcze nabyć trzy pierwsze numery miesięcznika"W Sieci Historii"!

Polecamy!

Nr.3/2013
Sieci Historii (3/2013) - miesięcznik z filmem Urodziny młodego Warszawiaka + opaska powstańcza

Nr.2/2013

Sieci Historii (2/2013) - miesięcznik z filmem Kwatera Ł

Nr.1/2013

Sieci Historii (1/2013) - miesięcznik z filmem Generał Nil

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.