"Odpowiedzialność für Auschwitz, Treblinka, Sobibor... nur für Deutsche!" Reduta Dobrego Imienia przypomina serią plakatów o prawdzie historycznej

Fot. materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Po raz kolejny Reduta Dobrego Imienia reaguje na historyczne przekłamania i interpretacje historyczne - delikatnie mówiąc - odbiegające od prawdy i rzeczywistych wydarzeń. Tak było choćby w przypadku niemieckiego serialu "Nasze matki nasi ojcowie", w którym Armia Krajowa została ukazana jako antysemici.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Brudne szkopskie łapy wara od AK-owców!" Rośnie społeczny opór przeciw szkalowaniu polskich bohaterów przez Niemców

Tym razem na celowniku instytucji znalazło się obwinianie Polaków o rozpętanie II wojny światowej oraz coraz częściej pojawiające się zdania i poglądy o "polskich obozach śmierci". Takie absurdalne tezy pojawiają się coraz częściej, jak choćby w wypowiedziach jednego z brytyjskich polityków. Reakcja nastąpiła natychmiastowo. Na warszawskich ulicach można zobaczyć plakaty o treści:

Odpowiedzialność - Responsibility - Verantwortung fur Holocaust, Auschwitz, Treblinka, Majdanek, Sobibor, Dachau, Mautchausen... nur fur Deutsche!

lw

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych