Przegląd Tygodnia w Klubie Ronina. Jacek Karnowski: "Metodą na zredukowanie Polski jest kulturowa kastracja całych pokoleń". Zobacz wideo!

Fot. Blogpress
Fot. Blogpress

Przegląd Tygodnia w Klubie Ronina poprowadził Łukasz Warzecha, a towarzyszyli mu Jacek Karnowski i Tomasz Terlikowski.

Na początku spotkania Józef Orzeł przypomniał o zbliżającym się referendum warszawskim i zaapelował o zgłaszanie się chętnych do monitorowania przebiegu referendum w komisjach wyborczych. Szczegóły znajdują się na stronie http://referendum-warszawa.pl/

Pierwszym tematem były zmiany na liście lektur, z której ma zniknąć Pan Tadeusz i Henryk Sienkiewicza. Tomasz Terlikowski podzielił się kilkoma autentycznymi historiami z egzaminów w prywatnej uczelni, ale też w państwowych takich, jak Uniwersytet Warszawski, które pokazują kompletną ignorancję studentów, lub kandydatów na studentów.

Jacek Karnowski mówił o celowym działaniu środowisk liberalnych polegającym na niszczeniu romantycznego kodu kulturowego Polaków:

Metodą na zredukowanie Polski jest kulturowa kastracja całych pokoleń i demograficzna.

Drugim, bardziej politycznym, tematem poruszonym w czasie przeglądu była planowana na połowę września demonstracja związków zawodowych, w której PiS nie weźmie udziału, tłumacząc to tym, że będzie w niej uczestniczył Leszek Miller i SLD.

Jacek Karnowski:

PiS buduje wizję, że jest jedyną partią sprzeciwu [...] Jednym ze źródeł sondażowych sukcesów PiS ostatnich miesięcy jest to, że uruchomiły się mechanizmy krytyki władzy niewyrastające z PiS-u.[...] Niech będzie więcej frontów, nie wszystko musi partia przejmować na sztandary.

Łukasz Warzecha: „Trudniej będzie się do PiS-u przyczepić.”, natomiast red. Warzechę niepokoi wizja „spłaty długu” związkom zawodowym przez PiS, gdy ten przejmie władzę.

Wymieniano się opiniami na temat polityków w ogóle, a polityków PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele w szczególności. Karnowski wziął w obronę Kaczyńskiego:

Zapłacił za to olbrzymią cenę osobistą i Smoleńsk jest elementem tej ceny. On rzeczywiście dąży do celu, który nakreślił w początkach lat 90.

A przechodząc do kwestii ekonomicznych, Jacek Karnowski wykazał się zrozumieniem dla wysokich podatków, pod warunkiem, że są one przeznaczane na rozwój państwa. Nie chodzi tu o politykę podnoszenia podatków min. Rostowskiego, który „zadłuża bez sensu, przeżera, wyrzuca na bezsensowne cele”, zamiast wykorzystać je jako koło zamachowe rozwoju kraju. Terlikowski krytykował politykę rodzinną wszystkich rządów, również PiS-u, które jego zdaniem przez dwa lata zrobiło za mało lub miało inne priorytety.

Kolejnym wątkiem poruszonym na spotkaniu była kwestia Syrii i międzynarodowej interwencji. Zdaniem publicystów Amerykanie zdają sobie sprawę, że obalenie dyktatora może spowodować eskalację przemocy i upadek państwa – czego przykładem jest Libia i Egipt.

Tomasz Terlikowski:

Z punktu widzenia chrześcijan zawsze było lepiej jak rządzili dyktatorzy. Saddam Hussain z punktu widzenia chrześcijan był dużo lepszy niż to co nastąpiło po Saddamie Hussainie”. Z dwóch milionów irackich chrześcijan pozostało w kraju 200 tysięcy. „Znajdujemy się w sytuacji bez wyjścia, bo jak nic nie zrobimy, to też nie będzie dobrze.

Zdaniem Karnowskiego powinniśmy rozważać jakąś formę udziału w interwencji po stronie Amerykanów ze względu na to, „że musimy się trochę tej amerykańskiej spódnicy trzymać”.

Rozmawiano również o OC dla rowerzystów, pieszych, a nawet psów, zmianach w kodeksie karnym, sprawie o. Krzysztofa Mądla, poczcie polskiej w filmie poniżej.

Relacja Bernard i MargotteIMG_7331m

P1450518m

IMG_7350m

IMG_7300m

IMG_7292m

IMG_7322m

P1450533m

IMG_7381m

IMG_7327m

P1450527m

 

Za Blogpress

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------

Pasjonujesz się polityką? Chcesz wiedzieć więcej?

Zajrzyj na wSklepiku.pl! Znajdziesz tam wiele wartościowych książek na ten temat!

Zapraszamy!

 

Autor

Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych