Prognoza pogody na 31 sierpnia i 1 września. Zachmurzenie, możliwe przelotne opady

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
fot.sxc.hu
fot.sxc.hu

Jak informuje IMGW Europa północna i wschodnia znajduje się pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii i nad Rosją. Pozostały obszar kontynentu obejmuje klin wyżu z centrum nad Atlantykiem.

Polska jest w zasięgu tego klina, jedynie na południowo-zachodnią część kraju nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego związana z niżem z rejonu Islandii. Pozostajemy w polarno-morskiej masie powietrza.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie powoli rosło.


W sobotę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu. Na krańcach północnych i zachodnich możliwe burze. Temperatura maksymalna od 19-22 st C na północy do 23-25 st C na pozostałym obszarze, w dolinach karpackich około 20 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, wieczorem na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, zachodni.


W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10 do 15 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, w północnej połowie Polski porywisty, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.


W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 do 19 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy Polski okresami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.


W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 23 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W niedzielę w stolicy zachmurzenie z większymi przejaśnieniami, a po południu również z rozpogodzeniami. Rano możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty,zachodni.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Autor

Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych