Ze względu na pożar lokomotywy na trasie Warszawa-Poznań wstrzymano ruch kolejowy na tym odcinku. Pożar został ugaszony, nie wiadomo kiedy ruch zostanie wznowiony.
Jak powiedział PAP rzecznik PKP PLK Robert Kuczyński, w czwartek o godzinie 14.10 doszło do zapalenia się lokomotywy, prowadzonej bez obsługi trakcyjnej. Skład został zatrzymany, wezwano straż pożarną, która ugasiła pożar.
Jak poinformował Kuczyński, obecnie oceniane są skutki pożaru; skład usuwany jest z torów. Do godziny 15. zatrzymano 5 pociągów dalekobieżnych, kursujących na trasie: Warszawa Wschodnia - Gdynia, Białystok - Szczecin, Warszawa - Berlin, Lublin - Bydgoszcz oraz pociąg podmiejski Kolei Mazowieckich Warszawa Zachodnia - Łowicz.
"Chcemy jak najszybciej przywrócić ruch. W pierwszej kolejności - na jednym torze, a po usunięciu składu dojdzie do całkowitego wznowienia ruchu" - dodał Kuczyński.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/164254-trasa-kolejowa-warszawa-poznan-czasowo-zamknieta
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.