Pożar lasu wybuchł w Markopulo, 50 km od Aten, i zagraża pobliskim domom - poinformowała straż pożarna.
Do walki z ogniem skierowano około 100 ludzi, dwa helikoptery i 30 wozów strażackich. Pożar szybko rozprzestrzenia się z powodu silnego wiatru.
Ogień jest blisko domów, niektóre z nich uszkodził
- poinformował Konstantinos Maganas z Obrony Cywilnej w Markopulo.
W zeszłym tygodniu pożary lasów wybuchły na Krecie, Rodos i innych greckich wyspach. Pożary są bardzo częste o tej porze roku w Grecji z powodu panujących w lipcu i sierpniu upałów oraz północnych wiatrów. Są też główną przyczyną wylesiania kraju.
PAP/JKUB
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/163356-grozne-pozary-lasow-w-poblizu-aten
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.