Opozycja wygrała ważne głosowanie. Bankowy Tytuł Egzekucyjny może zostać wyeliminowany z obiegu prawnego w Polsce!

fot. PAP / L. Szymański
fot. PAP / L. Szymański

Na próżno jednak szukać informacji o tym głosowaniu w mediach mętnego nurtu. Również PAP sprawę przemilczał. Ta kuriozalna sytuacja wiele mówi o strukturze władzy w naszym kraju zdominowanej przez interes lobby bankowego. Zapisy prawa o Bankowym Tytule Egzekucyjnym (BTE) stanowią bowiem filar rzeczywistego władztwa w Polsce, i tak TVN czy GW zwyczajnie boją się pisnąć choć słówko w temacie ze względu, że same są po uszy zadłużone. Nadto, otwarta debata o BTE mogłaby okazać się niezwykle kłopotliwa dla rządzącej koalicji, gdyż opozycja zawdzięcza swe zwycięstwo ośmiu posłom PSL... Smaczku dodaje fakt, że opozycja wygrała tylko 4 głosami, podczas gdy przeciw odrzuceniu projektu autorstwa PiS był, między innymi, do niedawna przewodniczący PSL, obecnie szeregowy poseł, Waldemar Pawlak, a i... obecny przewodniczący i wicepremier wstrzymał się od głosu..., też przeciw własnemu rządowi.

Zestawienie imienne głosowania nad BTE

To głosowanie dobrze opisuje obraz i meandry polskiej sceny i systemu politycznego , który należałoby nazwać Bankokracją. Jarosław Gowin, domniemany dysydent PO, do niedawna Minister Sprawiedliwości raczył tym razem wesprzeć rząd i swoją partię. Nic w tym dziwnego, bo to za jego kadencji w Ministerstwie „ulepszono” BTE do „BTE 2.0” poprzez wprowadzenie elektronicznej egzekucji przez internet oraz scedowanie w procedurze nadania BTE tytułu wykonawczego roli sędziego na... referendarza sądowego. Inny partyjny buntownik, Przemysław Wipler dyplomatycznie nie wziął udziału w głosowaniu nad BTE, choć trudno przypuszczać, by nie doceniał wagi tego aktu, bo przecież kwestie gospodarcze są mu bliskie, jak zwykł mawiać (sam słyszałem). Może więc para Gowin – Wipler, przyszli bracia w niedoli już teraz w przewidywaniu przyszłych zmian na scenie politycznej zdecydowali się wziąć udział w konkursie piękności, mizdrząc się do Związku Banków Polskich i wpływowego lobby bankowego.

Trafiony zestrzelony

Tak o nadchodzącym głosowaniu pisałem w swej notce sprzed kilku dni: „W dniu w którym w świetle reflektorów głosowano uchwały o zakazie uboju rytualnego i kaźni Polaków na Wołyniu, cicho i bez rozgłosu, tudzież zainteresowania mediów przeszło w Sejmie pierwsze czytanie projektu zmian w Prawie Bankowym, którego celem było wyeliminowanie z polskiego porządku prawnego zapisów o Bankowym Tytule Egzekucyjnym (BTE).”

I dalej: „Na pełną galerię targowicy poczekajmy do głosowania nad... odrzuceniem propozycji wyeliminowania BTE z polskiego porządku prawnego, bo takiego głosowania żąda rządząca PO.” Dziś mógłbym powiedzieć trafiony zatopiony dopełniając wspomnianą galerię Targowicy. Jednak...

CZYTAJ WIĘCEJ: Rzeź polskich przedsiębiorcówNikczemna twarz PO

Poziom emocji, skala szyderstw z opozycji, nikczemna, wykrzywiona w nienawiści twarz polityki w wydaniu posłów PO wskazują jaką też wagę przywiązują do utrącenia dyskusji o BTE i powstrzymania zmian w Prawie Bankowym proponowanych przez PiS. Gorąco polecam poświęcić parę minut na relację video z tego wydarzenia, bo widok przerażenie w oczach Tuska, Piechocińskiego i Rostowskiego tuż przed głosowaniem jest po prostu bezcenny, bo obnaża jak pozorna jest ich siła, która może oto ulecieć niczym balonik przebity szpilką. Warto też odnotować owację po zwycięskim głosowaniu.

Relacja z debaty – od godziny 11.01 nagrania

Teraz proponowane zmiany w Prawie Bankowym wrócą pod obrady Komisji Finansów Publicznych, a ja nie omieszkam informować o losach BTE, instrumentu rzeczywistego władztwa PO w Polsce, dodajmy, z nadania i w imieniu międzynarodowej lichwy, czytaj, zagranicznych banków.

Autor

Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie
W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...