Młodzieżówka PiS reaguje na informacje ujawnione przez tygodnik "Sieci". Działacze nie wykluczają złożenia wniosku do prokuratury o domniemaniu popełnienia przestępstwa przez Gawłowskiego

fot. "Sieci"
fot. "Sieci"

Możliwe, że sprawa domniemanego plagiatu pracy doktorskiej wiceministra Stanisława Gawłowskiego, o której poinformował Marek Pyza na łamach tygodnika "Sieci, (CZYTAJ WIĘCEJ: "Sieci": Wiceminister z Platformy dopuścił się plagiatu? Praca doktorska Stanisława Gawłowskiego aż roi się od skopiowanych fragmentów) będzie miała swój dalszy ciąg.

Sprawa domniemanego plagiatu Stanisława Gawłowskiego kładzie się cieniem na życiu akademickim w całej Polsce

- oświadczyli działacze szczecińskiego Forum Młodych PiS.

Minister Gawłowski odpiera jednak zarzuty, twierdząc, że jest to brutalna nagonka, która ma na celu podważyć zaufanie do jego i jego ugrupowania. Broni go także Społeczna Akademia Nauk w Łodzi - czyli uczelnia, na której bronił tytuł doktorski. Wydała specjalne oświadczenie, w którym zapewnia, że o żadnym plagiacie nie może być mowy.

Te tłumaczenia nie przekonują jednak młodych działaczy Prawa i Sprawiedliwości:

Żadna uczelnia nie przyzna się, że przepuściła plagiat

- mówią.

Zapowiadają, że możliwe jest doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa:

Prawdopodobnie doszło do kradzieży własności intelektualnej. Ta sprawa powinna zostać wyjaśniona przez specjalną komisję - powołaną albo przez konferencję rektorów albo przez ministerstwo. Do czasu aż nie zostanie zbadana, Stanisław Gawłowski nie powinien posługiwać się tytułem naukowym. Nie wykluczamy złożenia wniosku do prokuratury o domniemaniu popełnienia przestępstwa

- mówi Rafał Niburski z FM PiS.

mc, 24kurier.pl

Autor

Wspieraj uczciwe, wolne, polskie media. Subskrybuj! Wspieraj uczciwe, wolne, polskie media. Subskrybuj! Wspieraj uczciwe, wolne, polskie media. Subskrybuj!

Komentarze

Liczba komentarzy: 0