Tego, że Jaruzelski – niczym niemieccy mordercy zza biurka z lat wojny – także wydawał rozkazy zabijania, domyślali się od dawna ci, którzy nie zwracają uwagi na teksty pochwalne komunistycznego generała wyprodukowane przez Adama Michnika. Teraz jest na to dowód. Na piśmie.

Jak napisał „Super Express” IPN nie ma żadnych wątpliwości: Jaruzelski kazał zabić polskiego pilota, który próbował uciec nieuzbrojonym samolotem do Austrii. Szef Instytutu – Łukasz Kamiński zapewnia nawet, że widział notatkę sporządzoną przez milicjanta w czasie próby przechwycenia samolotu AN-2 pilotowanego przez Dionizego Bielańskiego.

Osobiście natknąłem się na dokument, w którym oficcer dyżurny komendy milicji we Wrocławiu pisze, że to generał Jaruzelski wydał rozkaz. Nie ma tu żadnych wątpliwości, to oryginalny i bardzo wiarygodny dokument

– mówi w „SE” dr Kamiński.

Ofiara rozkazu komunistycznego generała była spokojnym pilotem Aeroklubu Opolskiego. W lipcu 1975 r. nie mogąc znieść życia w „raju” urządzonym m.in. przez ludzi takich jak Jaruzelski, postanowił uciec na Zachód. Nie miał szans wyjechać legalnie, więc zdecydował się na desperacki czyn.

Wsiadł do samolotu AN-2 produkcji sowieckiej, który służył w PRL m.in. do prac rolniczych, leśnych, zrzucania skoczków spadochronowych itp. Powolna, dwupłatowa maszyna była nieuzbrojona. Pilot po wystartowaniu skierował się najpierw w kierunku Wrocławia, a następnie po skręcie w lewo wziął kurs na południe. Nad Czechosłowacją przechwyciły go myśliwce i zaczęło się ustalanie między władzami „bratnich krajów” co zrobić z uciekinierem. I wtedy – według Łukasza Kamińskiego – Jaruzelski wydał rozkaz zniszczenia samolotu. Czechosłowacy skwapliwie skorzystali z okazji i zestrzelili samolot. Pilot zginął.

Kilka lat temu Jaruzelskiego pytano o tę sytuację. Były pierwszy sekretarz PZPR, znany z tego, że rzuca datami, nazwiskami i faktami, ale akurat o tym zdarzeniu... nie pamiętał.

Szef IPN nie ma wątpliwości:

Przecież takiego czegoś nie zapomina się do końca życia.

Są więc co najmniej dwie możliwości: albo Jaruzelski został pierwszy raz tak skutecznie przyłapany na wydaniu rozkazu zabicia, że musi kręcić jak każdy sprawca. Albo wydał podobnych rozkazów tak wiele, że mogły mu się nałożyć te zdarzenia na siebie. Tak czy inaczej na jaw wychodzi straszna prawda o tym człowieku.

Slaw/ "Super Express"

CZYTAJ TAKŻE: "Nawet jeżeli ten człowiek jest chory, to w aresztach czy nawet w zakładach karnych są oddziały szpitalne". Kaczmarek o gen. Jaruzelskim. NASZ WYWIAD

 

 

-------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------

Do nabycia wSklepiku.pl!

"Jaruzelski. Generał ze skazą" + DVD

autor:Lech Kowalski

Wojciech Jaruzelski - generał Ludowego Wojska Polskiego, premier, prezydent, współtwórca stanu wojennego i okrągłego stołu. Jedna z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych postaci w dziejach współczesnej Polski doczekała się rzetelnej biografii.
Podejmując się napisania książki o Wojciechu Jaruzelskim, Lech Kowalski sięgnął do samego źródła - archiwów wojskowych. Obraz, który się z nich wyłonił, jest inny, niż ten utrwalany latami przez hagiografów generała. Wiele argumentów podawane w obronie jego decyzji okazało się nieprawdą. Analiza zebranych materiałów rysuje prawdziwy przebieg kariery Jaruzelskiego w armii - od szlaku bojowego na Berlin, przez polowanie na działaczy ruchów antykomunistycznych, walkę z Kościołem katolickim i antysemickie czystki w armii po krew przelaną podczas stanu wojennego. Książka podważa jednocześnie powszechne przekonanie o wybitnym talencie dowódczym Jaruzelskiego, ukazując, jak za wszelką cenę dążył do realizowania wytycznych radzieckich przywódców.
"Jaruzelski. Generał ze skazą" to zapis wojskowej i politycznej drogi Wojciecha Jaruzelskiego na sam szczyt władzy. To również cena, jaką przyszło zapłacić Polsce za jego decyzje.

Jest to biografia prawdziwa.