Kto łączy zespół Enej z bandytami z UPA? Hakerzy zaatakowali stronę internetową polsko - ukraińskiej grupy

To szokujący atak na zespół, który chce swoją muzyka i tekstami przekazywać miłość - mówi Łukasz "Kojro" Kojrys, manager zespołu Enej. To komentarz dotyczący dzisiejszego zajścia. Po wpisaniu w adres przeglądarki adresu www.upa.pl na ekranie pojawiała się oficjalna strona zespołu.

Po godzinie zareagowali administratorzy opiekujący się stroną zespołu, który padł ofiarą hakerów. Ustalili, że strone przekierowano ok. godz. 11.20. Z kolejnych ustaleń wynika, że właścicielem strony www.upa.pl są właściciele domeny www.wszechpolacy.pl - poinformował nas Łukasz Kojrys

Nie mamy pojęcia, dlaczego chcą nas uderzyć poniżej pasa, tym bardziej, że rękami i nogami odcinamy się od UPA (Ukraińskiej Armii Powstańczej)

- mówi manager zespołu.

Enej to jeden z najpopularniejszych obecnie polskich zespołów muzycznych. Głośne kontrowersje wokół jego nazwy narosły po felietonie Witolda Gadowskiego pt. Enej: dziś potańczysz, a jutro odrąbie ci głowę. Dwóch Ukraińców tworzy w Polsce zespół i nadaje mu nazwę będącą pseudonimem ukraińskiego zbrodniarza.

Pau

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...