Kaczyński: "Nic tak w głowach nie mieszało młodym Polakom jak ideologia Korwina", "Operacja o charakterze czysto dywersyjnym"

PAP/wPolityce.pl
PAP/wPolityce.pl

Kaczyński o działalności Korwina: Operacja czysto dywersyjna

Na jednym ze spotkań Jarosław Kaczyński zabrał głos na temat Janusza Korwin- Mikkego oraz Nowej Prawicy. Prezes PiS nie ma najlepszego zdania o jego działalności. Określa ją mianem "operacji o charakterze czysto dywersyjnym".

W interesie komuny, było to, aby najzdolniejsza część młodego pokolenia nie uczestniczyła w budowaniu pomyślności nowej Polski. Kaczyński stawia zarzut Korwinowi, iż bałamuci on nam zdolną polską młodzież:

"Nic tak w głowach nie mieszało młodym Polakom jak ideologia Korwina, która nie ma żadnego związku z rzeczywistością. Nigdzie na świecie te idee nie są realizowane. Natomiast świetnie ona służyła temu, żeby młodzi zdolni ludzie zamiast zajmować się tym jak zorganizować Polskę, wspólnotę roili o jakimś superaliberaliźmie; społeczeństwie, w którym nie ma żadnych obowiązków. Nigdzie na świecie czegoś takiego nie ma(...) To jest jeden z mechanizmów manipulowania młodym pokoleniem, w szczególności jego najzdolniejszą częścią . Bo to właśnie w elitarnych uczelniach, w SGH w Warszawie ta ideologia pustoszy. Ci młodzi ludzie powinni zajmować się realną polską gospodarką, jak ją doprowadzić do rozkwitu, jak rozwiązać sprawy polskiego państwa, polskiego statusu jako narodu. A oni się zajmują jakimiś bajkami jak to na Wyspach Dziewiczych jest dobrze".

Ponadto Kaczyński zwraca uwagę, że liberalne poglądy głoszone przez partie Korwin- Mikkego uzasadniały oraz usprawiedliwiały rabunek jakiego dokonali postkomuniści w III RP na polskim majątku narodowym:

"To była bardzo dobra robota, nie twierdzę, że świadoma, dla tych, którzy chcieli utrzymać w Polsce dawne stosunki: przewagę nomenklatury, tych którzy nas dręczyli i okradali przez wiele lat. To temu służyło! Trzeba rozumieć czemu te wszystkie bredzenia służą. To jest operacja o charakterze czysto dywersyjnym"- stwierdził Kaczyński.

W ocenie Jarosława Kaczyńskiego dzisiaj postkomunistyczny establishment będzie używał Korwina do walki z PiS w celu utrzymania obecnego porządku:

"W tej chwili ci, którzy boją się rządów PiS, zastanawiają się co tu zrobić, żeby PiS nie wróciło do władzy i Nowa Prawica jest metodą, która ma temu służyć".

Wśród niektórych środowisk panuje przeświadczenie, iż prawica musi być wolnorynkowa. Wynika to z umiłowania wolności, oraz uznania wolnej woli jaką otrzymaliśmy od Boga. Sam Korwin często odwołuje się do zasady, iż "chcącemu nie dzieje się krzywda". Jarosław Kaczyński zakwestionował ten pogląd i odwołał się do przykładu francuskich partii prawicowych, które często prezentowały socjalny program.

Za: Naszeblogi.pl

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych