Dworak ubolewa nad stanem mediów publicznych. "Ich stan zależy od elit politycznych. Media publiczne znajdują się w nienormalnej sytuacji"

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

W krótkiej rozmowie z "Rzeczpospolitą" przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak odpowiadał na porównanie polskich i greckich mediów publicznych, które z powodu oszczędności są likwidowane.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dziennikarze likwidowanych greckich mediów publicznych protestują

O porównanie między publiczną telewizją w Polsce i Grecji jest bardzo trudno. (...) To jest decyzja władz greckich. Nie znam wszystkich okoliczności i nie chcę komentować tej konkretnej decyzji, natomiast gdyby to miała być likwidacja instytucji, to jestem wobec tego krytyczny

- stwierdził Dworak.

Dodał jednak, że polskie media publiczne znajdują się w "nienormalnej" sytuacji:

To zależy od polskich elit, przede wszystkim politycznych. Jaka jest sytuacja TVP, wiadomo nie od dzisiaj, to nie jest sytuacja normalna

- mówił.

Nie wiemy, czy o takich elitach politycznych mówił Dworak, ale dla pewności przypominamy reprezentantów tych, z którymi przewodniczący KRRiTV ma najlepszy kontakt.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pokaz chamstwa w wykonaniu duetu Niesiołowski-Dworak. "To jeszcze tego Rydzyka ćwiczycie? (...) Bydło. Jednym słowem bydło" Zobacz wideo!

Dworak bronił również tego, w jaki sposób zarządza mediami publicznymi:

Jest właściwie kwadraturą koła zadanie, które przed nią stoi, to znaczy oczekiwanie, żeby wypełniała zadania publiczne, które ma wpisane do ustawy 
o radiofonii i telewizji,i żeby finansowała te zadania ze źródeł komercyjnych. Tak się nie dzieje nigdzie w Europie

- ubolewał.

lw, "Rzeczpospolita"

 

 

-------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------

Kup książkę:"Media publiczne w Polsce"

Niniejsza publikacja wpisuje się w dyskusję na temat przyszłości elektronicznych środków przekazu w Polsce - zwłaszcza miejsca i rolki ich sektora publicznego.

Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych