Jest drugi pozew za „polski obóz zagłady”! Po dzienniku „die Welt” przed sądem w Polsce stanie wydawca tygodnika „Focus”. NASZ NEWS

fot. Bmalina - Wikipedia
fot. Bmalina - Wikipedia

Tygodnik „Focus” w lutym tego roku powołując się na depeszę Niemieckiej Agencji Prasowej opisał relację z berlińskiego festiwalu filmowego, w którym można było przeczytać:

Podczas wręczania nagród ma być pokazywany jego film (Claude’a Lanzmanna – przyp. red.)  „Sobibor”, który opisuje bunt w tak samo nazywającym się polskim obozie zagłady.

CZYTAJ WIĘCEJ: Niemieckie zakłamywanie historii trwa w najlepsze. Największa tamtejsza agencja prasowa użyła sformułowania "polski obóz zagłady". Już powtórzyły je inne gazety

Na żądanie sprostowania „Focus” w ogóle nie odpowiedział. W związku z tym dziś do Sądu Okręgowego w Olsztynie wysłany został pozew przeciwko tygodnikowi, który znany jest z tego, że w ogóle nie reaguje na polskie żądania prostowania kłamstw, a pisanie o „polskich obozach zagłady” zdarza mu się często.

Gazetę pozwała emerytowana lekarz z Olsztyna, pani Janina Luberda-Zapaśnik, która przeszła piekło w niemieckim obozie w Potulicach pod Piłą. Reprezentują ją prawnicy z Kancelarii "Lech Obara i Współpracownicy", którzy w imieniu Zbigniewa Osewskiego ze Świnoujścia - procesują się już z dziennikiem „die Welt” także za kłamliwe określenie „polski obóz koncentracyjny”.

Jeśli „Focus” przegra, będzie musiał na swój koszt opublikować (po niemiecku i po polsku na swojej głównej stronie internetowej) oraz po polsku w dzienniku Rzeczpospolita” i „Gazeta Wybrocza” bardzo przykre dla siebie przeprosiny o treści:

Hubert Burda Media z/s w Monachium, wydawca czasopisma Focus i portalu internetowego www.focus.de wyraża ubolewanie z powodu pojawienia się w dniu 18 lutego 2013r. na portalu www.focus.de w artykule pt. „Filmemacher Claude Lanzmann erhalt Ehrenbar der Berlinare”, a także w dniu 18 kwietnia 2013r. w artykule pt: „Aufstand im Warschauer Ghetto”, określenia polnische Vernichtungslager” („polski obóz zagłady”). Określenie to jest nieprawdziwe i fałszuje historię Narodu Polskiego. Sobibor i Treblinka, których dotyczą te artykuły, były niemieckimi obozami zagłady wybudowanymi w czasie II wojny światowej na okupowanym terenie Polski, podobnie jak i inne obozy wybudowane przez niemieckich nazistów na okupowanym terenie Polski. Naród Polski nie był ani organizatorem ani budowniczym tych obozów. Miliony obywateli polskich różnych narodowości było ofiarami ludobójstwa dokonywanego przez niemieckiego okupanta. Zatem, przepraszamy Panią Janinę Luberdę-Zapaśnik, która jest jedną z takich ofiar niemieckiej okupacji i przebywała w jednym z takich obozów, za naruszenie jej dóbr osobistych, w szczególności tożsamości narodowej (poczucia przynależności do Narodu Polskiego) i jej godności narodowej.

Obok opublikowania przeprosin „Focus” będzie musiał zobowiązać się, że już nigdy nie użyje sformułowania „polski obóz zagłady” lub „polski obóz koncentracyjny” w znaczeniu obozów niemieckich na terenie okupowanej Polski. Jeśli kiedykolwiek użyje tego sformułowania, otworzy to drogę do gigantycznych odszkodowań materialnych.

Sławomir Sieradzki

CZYTAJ TAKŻE: Mec. Lech Obara: "Trzeba zacząć Niemcom uświadamiać, że zaczynają się procesy, poważniejsze reakcje z naszej strony i ich kłopoty"

Komentarze

Liczba komentarzy: 0