"Zestawmy tysiące pokrzywdzonych i skazanych w Stanie Wojennym działaczy z procesami WRON, Wujka, Wybrzeża. Skandal". Miernik tłumaczy motywy protestu

Fot. PAP/Jacek Turczyk
Fot. PAP/Jacek Turczyk

Mój „artystyczny” performance – zresztą po zdjęciu „łańcucha” przez sędzię - to demokratyczny protest

- mówi portalowi NGO Zygmunt Miernik, który w proteście przeciwko skandalicznej decyzji w procesie Czesława Kiszczaka rzucił sędzinę Annę Wielgolewską tortem.


CZYTAJ TAKŻE: Sędzia ugodzona tortem. Incydent na rozprawie ws. zawieszenia procesu Kiszczaka


Miernik wskazuje, że sędzia nie jest osobą nieomylną.

Nieco zapomniany i nieżyjący Stanisław Helski potraktował Jaruzelskiego cegłą. To był prezent od milionów zakrzyczanych ofiar PRL. Dziś korzystam z zachodnich wzorców. Sędzia nie jest nieomylną. Skoro mimo naszego protestu – mojej opinii w postaci tortu – wyrażonej w imieniu nowego środowiska Ruchu Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „NIEZŁOMNI” sędzia-skandalistka zawiesza sprawę Kiszczaka … to znaczy, że nasz protest spłyca się i jak za komuny sprowadza się do powiedzenia „pluć, a ktoś udaje, że deszcz pada”

- tłumaczy rozmówca NGO.

Dodaje, że "nie zgadza się z parodią i dyspozycyjnością sędziów III RP":

Adam Słomka w styczniu 2012 roku dał przykład tego, że nie ma się czego bać. Nie boją się w Hiszpanii, Egipcie czy Syrii protestować przeciwko łamaniu zasad sprawiedliwości społecznej – ja też mogę domagać się realizacji art. 2 Konstytucji RP. Mi bliżej do pierwszej Solidarności, Solidarności Walczącej czy KPN.

Pytany czy nie obawia się obecnie konsekwencji po swoim proteście Miernik wskazuje:

Policja na zlecenie sądu może sobie prowadzić co chce. Dla przykładu Leszek Moczulski ma od 14 lat proces lustracyjny. 29 czerwca nastąpi jego ponowna odsłona. Warszawscy, niezlustrowani sędziowie nie potrafią skończyć grillowania więźnia politycznego PRL, który siedział 7 lat. Za to Kiszczak z nieprawomocnym wyrokiem jest wolny… jak dewizowy emeryt z generalskiej emerytury i nie skazany. Zestawmy tysiące pokrzywdzonych i skazanych w Stanie Wojennym działaczy NSZZ „Solidarność”, NZS, KPN, FMW z procesami WRON, Wujka, Wybrzeża … No… skandal. Zaprzeczenie art. 2 i 19 Konstytucji RP. Z Rywinem, Sawicką, Muchą i całą zgnilizną efektów zmowy Okrągłego Stołu na torcie!

Cała rozmowa na portalu NGO.

KL

Autor

Wspieraj uczciwe, wolne, polskie media. Subskrybuj! Wspieraj uczciwe, wolne, polskie media. Subskrybuj! Wspieraj uczciwe, wolne, polskie media. Subskrybuj!
W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...